×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą motoroweru

Mundurowi z legnickiej komendy chcieli skontrolować kierowcę motoroweru, ale zamiast zatrzymać się na widok patrolu ten rzucił się do ucieczki. Policjanci ruszyli za nim. Gdy mężczyzna wjechał w grząskie pole, porzucił pojazd i uciekał pieszo. Daleko nie pobiegł. Szybko wyszło też na jaw czemu uciekał przed policją.

 

Do pościgu doszło wczoraj, przed godziną 18 na terenie Gminy Miłkowice. Policjanci z legnickiej drogówki patrolowali drogi w regionie gdy zobaczyli kierującego motorowerem. Postanowili go skontrolować, ale mężczyzna miał zupełnie inne plany.

– Kierujący nie zamierzał zatrzymać się, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Policjanci podjęli pościg za kierującym, który pomimo nadawanych sygnałów kontynuował ucieczkę, łamiąc przepisy ruchu drogowego i stwarzając realne zagrożenie na drodze – powiedziała nam Anna Tersa, z legnickiej komendy policji. – W pewnym momencie wjechał w grząskie pole, wtedy też porzucił pojazd i rozpoczął ucieczkę pieszo. Już po chwili został zatrzymany przez policjantów.

Szybko okazało się, że 32-letni mieszkaniec Gminy Miłkowice ma na swoim koncie zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który właśnie złamał.

– Dodatkowo pojazd, którym się poruszał  nie posiadał badań technicznych ani polisy ubezpieczeniowej. 32-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz będzie odpowiadał przed sądem – dodaje policjantka.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat. Złamanie sądowego zakazu również jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 
414-206967

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!