×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Przechodnie mijali leżącego na ziemi. Pomógł policjant po służbie

Na ręce dowódcy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy trafił list z podziękowaniami za działanie jednego z policjantów. Jak się okazało, jeden z funkcjonariuszy, będąc po służbie, pomógł nieprzytomnemu mężczyźnie, którego przechodnie omijali szerokim łukiem.

Policjant wracając autem do domu zauważył leżącego na trawniku mężczyznę. Nie zastanawiał się długo – zatrzymał samochód i udzielił pomocy potrzebującemu. Choć był środek dnia i to w centrum miasta, przechodnie omijali leżącego. Nie pomógł mu nikt. Dopiero kiedy nad leżącym pochylił się policjant wyjaśniła się cała sytuacja.

– Prawdopodobnie przez panujący tego dnia upał, mężczyzna wracając do domu nagle zasłabł i osunął się na trawnik. W wyniku upadku widoczne były na jego ciele otarcia, które zostały opatrzone przez policjanta – powiedziała nam Aleksandra Pieprzycka z KWP Wrocław. – Stan mężczyzny w trakcie rozmowy z policjantem poprawiał się, możliwa była logiczna wymiana zdań i ustalenie wszystkich okoliczności upadku.

Na szczęście poszkodowany poczuł się lepiej i nie potrzeba było wzywać pogotowia ratunkowego. Policjant nie zostawił jednak mężczyzny na ulicy, swoim autem zawiózł go do domu, pod same drzwi.

– Przykład ten pokazuje, że niewiele trzeba naszego wysiłku, by pomagać innym zwłaszcza, gdy widzimy w naszym otoczeniu osobę potrzebują wsparcia. Czasem wystarczy wyciągnąć pomocną dłoń, czasem wykonać połączenie na numer alarmowy, ale zawsze warto zareagować, by pomóc – dodaje policjantka.

 

Wybrane dla Ciebie

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.