×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Usłyszeli hałasy. Jeden chował się za drzwiami, drugi miał być sam

Mundurowi z lubińskiej policji zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży przewodów elektrycznych oraz armatury sanitarnej w jednym z nieczynnych marketów na terenie miasta. Policja otrzymała zgłoszenie od właściciela obiektu, który słyszał hałasy.

 

Dyżurny lubińskiej komendy odebrał zgłoszenie o podejrzanych hałasach w górnych pomieszczeniach byłego marketu znajdującego się na terenie miasta. Na miejsce skierowano patrol.

– Kiedy policjanci doszli do ostatniego najmniejszego pomieszczenia, zauważyli w nim ukrywającego się mężczyznę, który nie potrafił wytłumaczyć co w nim robi. Oświadczył, że nikogo z nim nie ma – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Policjanci jednak zauważyli ukrytego za drzwiami wspólnika tego mężczyzny. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

Zatrzymani mieli plecaki, a w nich przewody elektryczne i narzędzia służące do ich obcinania. Ponadto okazało się, że sprawcy próbowali ukraść armaturę sanitarną. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem.Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 
425-179286
425-179288
425-179289

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.