×
*** Otwarto nową drogę łączącą Osiek i Chróstnik *** Derby Chrobrego z Miedzią zakończyły się bezbramkowym remisem *** Minister Krzysztof Kubów wizytował inwestycje w gminach Przemków i Chocianów ***

Złodziej wpadł na gorącym uczynku. Usłyszał 9 zarzutów

Dziewięć zarzutów karnych usłyszał 29-latek, zatrzymany na gorącym uczynku włamania do piwnic w jednym z bloków na osiedlu Przylesie w Lubinie.

 

Jeden z mieszkańców osiedla Przylesie w Lubinie poinformował policję o włamywaczach, którzy mogli okradać piwnice. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Niestety policjanci nie zauważyli nikogo we wskazanym miejscu. Sprawdzili natomiast klatki schodowe i wejścia do piwnic. W jednej z nich natknęli się na wyłamaną wkładkę.

– Mundurowi skontrolowali pomieszczenia piwniczne i w kilku zauważyli zerwane kłódki w drzwiach. W trakcie dalszej kontroli, za jedną ze ścian funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który ewidentnie próbował się przed nimi ukryć – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Po zatrzymaniu okazało się, że jest to 29 – letni mieszkaniec Bolesławca. Mężczyzna był zdenerwowany, nie potrafił logicznie wytłumaczyć co robił w środku nocy w tym bloku.

Mundurowi znaleźli przy nim dwa klucze francuskie, latarkę oraz telefon komórkowy. Drugi patrol sprawdził pozostałe piwnice w tym bloku.

– W samochodzie podejrzanego, który stał zaparkowany przed blokiem, policjanci ujawnili elektronarzędzia, które zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy – dodaje policjantka. – Zatrzymany został przewieziony do komendy i trafił do policyjnej celi. Policjanci wydziału dochodzeniowo – śledczego zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 9 zarzutów usiłowania kradzieży z włamaniem.

29-latek przyznał się do wszystkich popełnionych czynów i dobrowolnie poddał karze.

 

Wybrane dla Ciebie

Z kradzieży uczynił stale źródło zarobku

Nawet pięć lat w więzieniu może spędzić 20-latek z Lubina. Mężczyzna odpowie przed sądem za liczne kradzieże na terenie miasta i posiadanie narkotyków.