×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Złodzieje trzy godziny cieszyli się swoim łupem. Potem wpadli

Ukradli telefon z otwartego samochodu. Aparat po trzech godzinach znów był w rękach prawowitego właściciela, a złodziejski duet w rękach policjantów. 

 

Do kradzieży doszło przy ulicy Schumana w Legnicy. Sprawcy wykorzystując moment rozładunku towaru przez kierującego, weszli do pojazdu i ukradli telefon. Policjantów o wszystkim powiadomił właściciel aparatu.

– Już po upływie kilkunastu minut funkcjonariusz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego ustalił, kto może mieć związek z tym przestępstwem. Policjanci natychmiast rozpoczęli sprawdzanie miejsc, w których mogły przebywać wytypowane osoby – powiedziała nam jagoda Ekiert, oficer prasowy KMP Legnica.

Złodzieje wpadli po trzech godzinach poszukiwań. Zatrzymano ich na ulicy M. Skłodowskiej-Curie.

– Podczas legitymowania i sprawdzania mieszkańców Legnicy okazało się, że posiadają przy sobie skradziony telefon – dodaje policjantka. – Zatrzymani trafili do policyjnych cel. W toku dalszych czynności śledczy przedstawili 23 i 33 latkowi zarzut kradzieży.

Obaj mężczyźni przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu. Teraz grozi im wyrok do 5 lat więzienia.

 
414-180247

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.