×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Jak zrobić sobie wyjątkową maskę na bal?

Mieszkańcy szykują się na koniec karnawału, a jak koniec to i bal się należ. A co koniecznie trzeba mieć n balu?Jasne, że piękną maskę. I najlepiej zrobić ją samemu. A jeśli nie wiecie jak, to dowiecie się biorąc udział w zajęciach organizowanych przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.

Na muzealne warsztaty tworzenia wachlarzy i masek karnawałowych zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat z opiekunami lub bez nich.

Zajęcia odbędą się 11 lutego (w sobotę), w godzinach 12.00 – 14.00. Wstęp na warsztaty 6,00 zł od uczestnika. Liczba miejsc ograniczona.

– Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się chętnych pod numerem telefonu 76/8341081 wew. 43. Pracownia Edukacji Muzealnej i Promocji – zachęcają do udziału pracownicy muzeum.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.