×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Podsumowali Dolnośląskie Igrzyska LZS

Uroczysta Gala podsumowująca XXIII Dolnośląskie Igrzyska LZS, Mieszkańców Wsi i Miast odbyła się w świetlicy wiejskiej w Gaju Oławskim. Gospodarzami imprezy byli: Prezes Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu Leszek Noworól oraz Wójt Gminy Oława Artur Piotrowski.

Gala była okazją do nagrodzenia pucharami najlepszych 20 gmin oraz 15 powiatów oraz wyróżnienia osób szczególnie zaangażowanych w działalność sportową Certyfikatem „Serce dla Sportu”. Podczas spotkania wręczono także pamiątkowe statuetki oraz podziękowano działaczom zaangażowanym w realizację XXIII Igrzysk LZS.
XXIII Dolnośląskie Igrzyska LZS, Mieszkańców Wsi i Miast przewidywało organizację 78 stref i 15 imprez wojewódzkich m.in.: tenis stołowy, szachy indywidualne, szachy drużynowe: „Złota Wieża”, piłka halowa dzieci do lat 13, wiosenne i jesienne biegi przełajowe, turnieje piłki nożnej dzieci: „Piłkarska Kadra Czeka Dziewcząt i Chłopców”, piłka halowa dziewcząt do lat 15 i chłopców do lat 14, turnieje „Puchar Lata”, warcaby stupolowe, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn.
Powiat Legnicki na 27 sklasyfikowanych powiatów zajął 7 miejsce, wyprzedzając wszystkie powiaty z regionu legnickiego. W gronie nagrodzonych samorządów gminnych, z terenu Powiatu Legnickiego znalazły się: Gmina Kunice – 17 miejsce i Gmina Chojnów -20 miejsce (na 102 sklasyfikowane gminy).
Certyfikatem „SERCE DLA SPORTU” wyróżniono 11 osób z terenu Dolnego Śląska.
W gronie osób wyróżnionych z Powiatu Legnickiego znaleźli się: Wiceprzewodniczący Powiatowego LZS w Legnicy Tadeusz Chodorowski oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Legnickim Polu Dorota Anklewicz-Siczek.
Wśród osób wyróżnionych, którym podziękowano za współpracę i wkład przy organizacji XXIII Dolnośląskich Igrzysk LZS, Mieszkańców Wsi znalazła się także Wicestarosta Legnicki Janina Mazur.
źródło:Powiat Legnicki
 
326206877_1527631717725694_4840379107291232339_n

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.