×
*** Jedna ofiara śmiertelna koronawirusa z powiatu lubińskiego to bilans ostatniej doby w zagłębiu miedziowym *** Protesty w Głogowie. Około 100 osób przeszło ulicami miasta by wyrazić swój sprzeciw działaniom rządu w czasie pandemii ***

Rozbudowa sieci światłowodowej w Przemkowie

W Przemkowie wznowione zostały prace w ramach projektu Polska Cyfrowa związane z rozbudową  sieci światłowodowej w miejscach o słabej dostępności do internetu.

Przedstawiciele firmy Fonditel Sp. z o.o. w trakcie prac będą uzgadniać z właścicielami nieruchomości przy  ulicach: Szkolnej, Zielonej, Kolejowej, Mickiewicza, Krasińskiego, Słowackiego, Norwida, Łąkowej, Polnej, Stawowej, Strumykowej, Owczej, Ratuszowej, Zamkowej, Plac Targowy, Winogrodzkiej, Dworcowej,  Lipowej i Szprotawskiej trasy linii światłowodowych.

Jak informują przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Przemkowie, sieć będzie w większości prowadzona po istniejących słupach energetycznych lub przewiertami w przypadku braku odpowiednio usytuowanych słupów. Przypominamy, że w każdej sytuacji jest wymagana zgoda właściciela działki na zainstalowanie światłowodu nawet w przypadku prowadzenia kabli po istniejących słupach energetycznych.

Budowa sieci i przyłączy w całości  pokrywana jest ze środków unijnych. Po zakończeniu budowy każdy z mieszkańców, który zgodził się na budowę sieci będzie mógł wystąpić do dowolnej formy świadczącej usługi dostawy internetu o podłączanie do sieci zgodnie z obowiązującym cennikiem świadczenia usługi przez wybranego operatora.

Każdy może sprawdzić czy jego nieruchomość jest planowana do podłączenia wpisując swój adres na stronie projektu  lub powiększając mapę polski tak aby było widać poszczególne budynki na terenie gminy.

 

Sport

Chrobry odzyskał punkty utracone w Gdańsku

Drużynie Chrobrego udało się zrealizować swój cel i odzyskać 3 punkty stracone w Gdańsku. Nie było to łatwe, bo gdańszczanie mocno walczyli do samego końca, ale tym razem to Chrobry rozdawał karty i okazał się mocniejszy. Głogowianie prowadzili już od pierwszych minut. Grali dobrze w obronie i bardzo skutecznie w ataku, dlatego mimo kilku własnych […]

Rozmaitości

Próbują wyłudzić wasze dane. Uważajcie

3 kwietnia 2021 roku pojawiła się informacja o opublikowaniu w sieci danych użytkowników (w tym z Polski) portalu społecznościowego Facebook. W ostatnim okresie czasu odnotowano pierwsze próby logowań do innych serwisów internetowych poprzez wykorzystanie opcji „Zaloguj się przez konto Facebook”.