×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Walne Zgromadzenie Gminnej Spółki Wodnej w Kotli

W Kotli zorganizowano Walne Zgromadzenie Gminnej Spółki Wodnej. W posiedzeniu wzięło udział 8 z 62 członków Gminnej Spółki Wodnej w Kotli, Wójt Gminy Kotla – Łukasz Horbatowski oraz pracownik Urzędu Gminy Kotla – Pani Joanna Pabisz.

 

Podczas walnego zgromadzenia podjęto m.in. uchwałę w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania z działalności Gminnej Spółki Wodnej w Kotli za 2022 r. w sprawie ustalenia składki członkowskiej na 2023 r., zatwierdzono budżet na 2023 r. i przyjęto plan pracy planu pracy Gminnej Spółki Wodnej w Kotli na rok 2023.

Gminna Spółka Wodna w Kotli w 2022 r. pozyskała środki z Gminy Kotla w wysokości 15 000,00 zł oraz z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Łącznie w 2022 r. wykonano konserwację cieków na odcinku 9,175 km na łączną kwotę 82 412,45 zł. Wkład własny spółki w konserwację cieków wyniósł 32 612,45 zł.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.