×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Antonik razy dwa. Miedź pokonała Polonię Warszawa

Po emocjonującym meczu na stadionie przy Orła Białego, piłkarze Miedzi Legnica pokonali Polonię Warszawa 2:1. Oba gole dla legnickiego zespołu zdobył Kamil Antonik.

Początek meczu nie ułożył się po myśli Miedzi. W 3 minucie Jakub Mądrzyk najpierw piąstkował przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewej strony, a za chwilę obronił uderzenie z prawej Bartosza Biedrzyckiego. Później inicjatywę przejęła Miedź. Legniczanie mieli jednak trudności z wypracowaniem klarownych sytuacji, a na domiar złego w 12 minucie boisko z urazem opuścił Damian Michalik, którego zastąpił Kamil Antonik.

W 31 minucie Mateusz Michalski dośrodkował z rzutu rożnego z lewej strony. Piłkę z prawej strony pola bramkowego zgrał Michał Kołodziejski, a Szymon Kobusiński z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Osiem minut później Jurich Carolina rozegrał krótko piłkę z rogu z Antonikiem. Ten ostatni dośrodkował w pole karne, a Kamil Drygas główkował. Krzysztof Bąkowski chwycił jednak piłkę.

Z kolei w 45 minucie zza pola karnego uderzył Mehdi Lehaire, lecz po rykoszecie skończyło się tylko kornerem. Miedź wyrównała w 61 minucie. Ruben Hoogenhout zagrał na prawą stronę do Kamila Antonika, a ten precyzyjnym strzałem w długi róg pokonał golkipera „Czarnych Koszul”. Siedem minut później Florian Hartherz zagrał z autu do Antonika. Ten wiele się nie zastanawiał i z lewej strony boiska potężnie huknął na bramkę, dając legniczanom prowadzenie.

Za chwilę odpowiedział Dariusz Pawłowski, ale w dobrej sytuacji z prawej strony pola karnego strzelił nad poprzeczką. Miedź starała się kontrolować przebieg spotkania. W 88 minucie znów z dystansu huknął Antonik, ale bramkarz warszawian odbił piłkę.

Miedź Legnica – Polonia Warszawa 2:1 (0:1)

Bramki: Kamil Antonik (61’, 68’) – Szymon Kobusiński (31’)

Miedź: 39. Jakub Mądrzyk – 8. Tarsicio Aguado Arriazu, 14. Kamil Drygas (84’ 7. Patryk Pierzak), 17. Michał Kostka, 18. Emmanuel Agbor, 19. Bartosz Guzdek (63’ 37. Wiktor Bogacz), 23. Jurich Carolina (63’ 26. Florian Hartherz), 25. Nemanja Mijusković, 59. Mehdi Lehaire (46’ 20. Damian Tront), 69. Damian Michalik (12’ 98. Kamil Antonik), 87. Ruben Hoogenhout

Polonia: 31. Krzysztof Bąkowski – 11. Szymon Kobusiński (81’ 9. Paweł Tomczyk), 14. Vladyslav Okhronchuk, 18. Dariusz Pawłowski (72’ 29. Wojciech Fadecki), 20. Piotr Marciniec (72’ 16. Krzysztof Koton), 21. Jan Majsterek, 22. Bartosz Biedrzycki, 23. Xabier Auzmendi Arruabarrena (72’ 7. Marcin Kluska), 26. Michał Kołodziejski (59’ 34. Wiktor Pleśnierowicz), 66. Maciej Kowalski-Haberek, 77. Mateusz Michalski.

Zmiany w organizacji ruchu w Kłopotowie

Ruszyła przebudowa drogi gminnej w Kłopotowie w Gminie Lubin. W związku z tym mieszkańcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami na trasie. Remontowany odcinek zostanie od dzisiaj wyłączony z ruchu, zmieni się również trasa linii autobusowej nr 4 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Kadencja mija, czas na podsumowania. Oświatowy boom w Jerzmanowej

Powoli dobiega 5-letnia kadencja lokalnych samorządów. W wielu gminach przyszedł czas na podsumowania. Oceny swojej działalności dokonał m.in. wójt Jerzmanowej. Lesław Golba zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję stawiając na wybory do sejmiku, w których mandat radnego nie uzyskał.

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.