×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Antonik razy dwa. Miedź pokonała Polonię Warszawa

Po emocjonującym meczu na stadionie przy Orła Białego, piłkarze Miedzi Legnica pokonali Polonię Warszawa 2:1. Oba gole dla legnickiego zespołu zdobył Kamil Antonik.

Początek meczu nie ułożył się po myśli Miedzi. W 3 minucie Jakub Mądrzyk najpierw piąstkował przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewej strony, a za chwilę obronił uderzenie z prawej Bartosza Biedrzyckiego. Później inicjatywę przejęła Miedź. Legniczanie mieli jednak trudności z wypracowaniem klarownych sytuacji, a na domiar złego w 12 minucie boisko z urazem opuścił Damian Michalik, którego zastąpił Kamil Antonik.

W 31 minucie Mateusz Michalski dośrodkował z rzutu rożnego z lewej strony. Piłkę z prawej strony pola bramkowego zgrał Michał Kołodziejski, a Szymon Kobusiński z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Osiem minut później Jurich Carolina rozegrał krótko piłkę z rogu z Antonikiem. Ten ostatni dośrodkował w pole karne, a Kamil Drygas główkował. Krzysztof Bąkowski chwycił jednak piłkę.

Z kolei w 45 minucie zza pola karnego uderzył Mehdi Lehaire, lecz po rykoszecie skończyło się tylko kornerem. Miedź wyrównała w 61 minucie. Ruben Hoogenhout zagrał na prawą stronę do Kamila Antonika, a ten precyzyjnym strzałem w długi róg pokonał golkipera „Czarnych Koszul”. Siedem minut później Florian Hartherz zagrał z autu do Antonika. Ten wiele się nie zastanawiał i z lewej strony boiska potężnie huknął na bramkę, dając legniczanom prowadzenie.

Za chwilę odpowiedział Dariusz Pawłowski, ale w dobrej sytuacji z prawej strony pola karnego strzelił nad poprzeczką. Miedź starała się kontrolować przebieg spotkania. W 88 minucie znów z dystansu huknął Antonik, ale bramkarz warszawian odbił piłkę.

Miedź Legnica – Polonia Warszawa 2:1 (0:1)

Bramki: Kamil Antonik (61’, 68’) – Szymon Kobusiński (31’)

Miedź: 39. Jakub Mądrzyk – 8. Tarsicio Aguado Arriazu, 14. Kamil Drygas (84’ 7. Patryk Pierzak), 17. Michał Kostka, 18. Emmanuel Agbor, 19. Bartosz Guzdek (63’ 37. Wiktor Bogacz), 23. Jurich Carolina (63’ 26. Florian Hartherz), 25. Nemanja Mijusković, 59. Mehdi Lehaire (46’ 20. Damian Tront), 69. Damian Michalik (12’ 98. Kamil Antonik), 87. Ruben Hoogenhout

Polonia: 31. Krzysztof Bąkowski – 11. Szymon Kobusiński (81’ 9. Paweł Tomczyk), 14. Vladyslav Okhronchuk, 18. Dariusz Pawłowski (72’ 29. Wojciech Fadecki), 20. Piotr Marciniec (72’ 16. Krzysztof Koton), 21. Jan Majsterek, 22. Bartosz Biedrzycki, 23. Xabier Auzmendi Arruabarrena (72’ 7. Marcin Kluska), 26. Michał Kołodziejski (59’ 34. Wiktor Pleśnierowicz), 66. Maciej Kowalski-Haberek, 77. Mateusz Michalski.

Nowy las sosnowy będzie rósł w otoczeniu głogowskiej Huty Miedzi

Po raz kolejny wolontariusze i pracownicy spółki KGHM poświęcili sobotnie przedpołudnie na sadzenie drzew. Podobnie, jak przed rokiem, tak i teraz, wybrano skrawek lasu, w otoczeniu głogowskiej Huty Miedzi. Posadzono blisko pół tysiąca sadzonek sosny. Docelowo posadzonych będzie tam łącznie tysiąc nowych drzew.

Bajecznie kolorowo i pachnąco w Parku Leśnym w Lubinie

W Lubinie trwa doroczny Festiwal Kwiatów i Roślin. Stoiska wystawców z całego kraju wystawione są w alejkach Parku Leśnego na osiedlu Przylesie. Z każdą godziną tłumy przybywają na festiwal. Jest pachnąco i bajecznie pięknie.

Przewrócona laweta z koparką na S3 z Lubina do Legnicy

Uwaga kierowcy. Na trasie ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Legnicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem lawety, na której znajdowała się koparka. Na miejscu pracowali policjanci z lubińskiej komendy, którzy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

W ścinawskiej remizie strażackiej praca wre!

Najpierw ściany działowe, a teraz wymiana dachu. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej już nie mogą się doczekać końca prac przy przebudowie remizy. Pod koniec marca budowlańcy postawili ściany działowe. W ostatnich dniach zajęli się wymianą dachu.

Ruszyły prace przy rozbudowie drogi w Księginicach

W Księginicach rozpoczęły się prace drogowe przy rozbudowie jednego z odcinków, który docelowo będzie stanowił alternatywne połączenie Księginic z droga krajową nr 36 w kierunku Lubina i Ścinawy.

Cross Straceńców już jutro! Musicie tam być!

Godziny dzielą nas od rozpoczęcia 14. edycji Crossu Straceńców. Chętnych do zmierzenia się z trudnymi trasami i przeszkodami nie brakuje. Na mecie stawi się kilkaset osób by zmierzyć się z własnymi słabościami!