×
*** Przed nami ostatni dzień majówki. Na drogach spodziewany jest wzmożony ruch. Zaczną się powroty. Policjanci apelują o szczególną ostrożnosć i rozwagę. Wrócmy bezpiecznie do swoich domów! ***

Czwarte zwycięstwo z rzędu. Tak się bawi, tak się bawi – Zagłębie!

W końcówce sezonu, piłkarze KGHM Zagłębia Lubin idą jak po swoje. Ich kolejną ofiarą była Stal Mielec, którą ograli 2:0 po golach Gaprindaszwili i Kurminowskiego. Było to czwarte zwycięstwo Miedziowych z rzędu, a jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. Brawo panowie!

Choć lubinianie zapewnili sobie już utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, to wcale nie zamierzali spuścić z tonu. Do stolicy polskiej miedzi przyjechała dzisiaj mielecka Stal, która wciąż nie może być jeszcze pewna gry w ekstraklasie w przyszłym sezonie. Pierwsze minuty były dość wyrównane, ale z upływem minut przewagę zyskiwali gospodarze. W 33. min. Zagłębie objęło prowadzenie po golu Gaprindaszwiliego. Tuż przed przerwą akcję Łakomego wykończył Kurminowski i było 2:0. W dobrych nastrojach Miedziowi udali się na przerwę.

Po zmianie stron jedyną wartą odnotowania akcją była ta z 82. min. gdy po strzale Chodyny, golkiper Stali ofiarnie interweniował. Do piłki doszedł Pieńko, ale nie zdołał pokonać bramkarza Stali. Zagłębie wygrało czwarty mecz z rzędu i zadomowiło się na siódmej lokacie!

-Myślę, że w dobrym stylu zakończyliśmy rundę wiosenną w Lubinie. Dzisiejszy mecz był niejako  nagrodą dla zawodników za to, co musieli wziąć na siebie w ostatnich spotkaniach. Wygrana w tamtych trzech meczach spowodowała, że mogliśmy z większym spokojem podejść do dzisiejszego spotkania ze Stalą. Uważam, że był to dobry mecz w naszym wykonaniu, choć w drugiej połowie oddaliśmy Stali pole. Mogliśmy pokusić się jeszcze o trzeciego gola, ale zabrakło nam skuteczności pod bramką rywala. Jesteśmy zadowoleni z wygranej, naszego dorobku w tabeli, a także z naszej postawy na boisku – powiedział na konferencji prasowej Waldemar Fornalik, szkoleniowiec KGHM Zagłębia Lubin.

W ostatniej kolejce sezonu Miedziowi zagrają na wyjeździe z Rakowem Częstochowa – zdobywcą mistrzostwa Polski w tym sezonie.

Opieka wytchnieniowa dla mieszkańców Gminy Lubin

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie rozpoczął realizację Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2024.

Mundurowi szukają złodzieja butów. Pomożecie?

Policjanci z lubińskiej komendy zwracają się z apelem o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który może mieć coś wspólnego z kradzieżą w sklepie obuwniczym.

Poświęcali wolny czas na dodatkową naukę. Teraz zdają maturę

Przedstawiciele spółki KGHM wraz z władzami Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach podsumowali inauguracyjny projekt edukacyjny „Miedź Maturę”. Przez kilka miesięcy uczniowie szkół patronackich KGHM-u, pobierali darmowe lekcje z matematyki i fizyki, przygotowując się w ten sposób do egzaminu dojrzałości.

Polkowice skutecznie walczą z wykluczeniem cyfrowym

Ustępujący burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki, podpisał umowę z wykonawcą na budowę światłowodu, który „popłynie” do mieszkańców sześciu sołectw oraz osiedli Polanka i ulicy Wojska Polskiego. Inwestycja potrwa 18 miesięcy i pochłonie około 4,5 miliona złotych.

Szczypiornistki KGHM MKS Zagłębie Lubin w podwójnej koronie

W wielkim finale ORLEN Pucharu Polski Kobiet, zawodniczki KGHM MKS Zagłębia Lubin pokonały dziś ekipę MKS FunFloor Lublin 29:18 prowadząc do przerwy 16:8. Tym samym, Miedziowe obroniły trofeum zdobyte przed rokiem i po raz kolejny w jednym sezonie zostały mistrzyniami Polski i triumfatorkami Pucharu Polski!

Okazała sektorówka, race, jeden zatrzymany kibic

Kilkudziesięciu policjantów wydziałów prewencji, kryminalni i funkcjonariusze ruchu drogowego, zabezpieczało wczorajszy mecz piłkarski pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa. Kibice obu drużyn odpalili race a fani Zagłębia dodatkowo zaprezentowali okazałą sektorówkę. Obyło się bez incydentów, ale policja zatrzymała jednego kibica Rakowa.

Sport

Majówka na Polanie Obiszowskiej. Bieg, capstrzyk i zawody strażackie

Sporo działo się wczoraj na urokliwych terenach rekreacyjnych w Obiszowie. Władze gminy Grębocice połączyły bowiem uroczystości 3-Majowe z przypadającym dziś Dniem Strażaka. Przed południem zorganizowano Bieg Szlakiem Dziadoszan o puchar wójta a popołudniem odbyły się zawody strażackie, w których rywalizowało sześć drużyn OSP z całej gminy.