×
*** Rozpoczęła się majówka. W całym regionie zaplanowano mnóstwo imprez plenerowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapowiada się piękna pogoda, więc korzystajmy z uroków wolnego czasu - rozsądnie i mądrze ***

Derby dla rezerw Zagłębia. Miedziowi lepsi od Miedzi

Druga drużyna KGHM Zagłębia w meczu 2. kolejki III ligi pokonała rezerwy Miedzi Legnica 3:1. Bramki dla „Miedziowych” zdobyli Jakub Rogalski, Daniel Dudziński i Bartłomiej Kłudka.

Derbowy pojedynek z Miedzią II Legnica od początku był bardzo zacięty. Walka toczyła się w środkowej strefie boiska. Raz za razem zmieniało się posiadanie piłki. Do pierwszej dogodnej sytuacji doszli goście – w 6. minucie zawodnik Miedzi oddał strzał na bramkę Kalinowskiego, ale nasz bramkarz pewnie wybronił to uderzenie. W 11. minucie Miedź objęła prowadzenie. Po dobrym dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego, piłkę dopadł Adamski, który z bliskiej odległości skierował futbolówkę do bramki Miedziowych. Podopieczni trenera Adama Buczka nie załamali się. Zaraz po wznowieniu ostro ruszyli do ataków.

W 24. minucie kapitalną interwencją popisał się kapitan Miedziowych, Adam Borkowski, który wybił piłkę z linii bramkowej, ratując zespół przed stratą bramki. W 27. minucie Miedziowi doprowadzili do wyrównania, wtedy też z rzutu wolnego piłkę dogrywał Daniel Dudziński, a zamykający akcję Jakub Rogalski wpakował piłkę do bramki przeciwników z najbliższej odległości.

Drugą połowę Miedziowi rozpoczęli z przytupem – w 46. minucie bramkę na 2:1 zdobył Daniel Dudziński. Podopieczni trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego wyprowadzali groźne kontry, jednocześnie mądrze grając w obronie. Mocno naciskające przeciwników Zagłębie postawiło „kropkę nad i” w 76. minucie. Po doskonałej akcji zespołowej, do idealnie wystawionej piłki doszedł Bartłomiej Kłudka, który podwyższył prowadzenie „Miedziowych” na 3:1.

Wynik do końca nie uległ już zmianie i KGHM Zagłębie II pokonało rezerwy Miedzi Legnica 3:1.

– To był bardzo ciężki mecz. W trudnych warunkach dla jednych i drugich. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to są derby, tak więc spodziewaliśmy się takiego meczu. Może nie pięknego, ale bardzo zaciętego, wyrównanego. Źle się dla nas zaczęło to spotkanie, przegrywaliśmy 0:1, ale po tym była wyrównująca bramka, później prowadzenie 2:1 i na koniec 3:1. Były słabsze momenty, ale zespół dziś pracował w defensywie bardzo dobrze. Dziś mamy trzy punkty i cieszymy się, że tak rozpoczęliśmy tę rundę – ocenił Adam Buczek, trener rezerw Zagłębia Lubin.

KGHM Zagłębie II Lubin – Miedź II Legnica 3:1

Rogalski 27, Dudziński 46, Kłudka 74 – Adamski 16

KGHM Zagłębie II: 1. Kalinowski – 2. Borkowski, 3. Rogalski, 4. Lepczyński, 5. Romanski (80′ 17. Kusztal,), 6. Kizyma (60′ 15. Zając), 7. Zynek (80′ 13. Bukowski), 8. Dudziński, 9. Czuban, 10. Więcek, 11. Hanc (56′ 18. Kłudka).

Miedź II Legnica – 1. Szpaderski – 2. Joel Katshima, 4. Patryk Maciejewski, 5. Kamil Niewiadomski (75′ 8. Carastojan), 6. Igor Lewandowski, 10. Patryk Poręba, 13. Dawid Rogoziński, 15. Bruno Dos Santos (60′ 18. Gardzielewicz), 19. Mateusz Zatwardnicki, 21. Rafał Adamski, 22. David Panka.

źródło: zaglebie.com.

Fornalik – początek świetny, ale nie zachłystujemy się tym zwycięstwem

W wielu domach kibiców Zagłębia Lubin nie opadły jeszcze emocje po zwycięskich derbach ze Śląskiem Wrocław. Na pomeczowej konferencji prasowej, trener Waldemar Fornalik w swoim stylu tonował huraoptymizm. Cieszymy się, to jest naturalne, ale oczywiście nie popadamy w jakąś super euforię – mówił szkoleniowiec KGHM Zagłębia Lubin.

Wielkie derby Dolnego Śląska. O prymat, prestiż i honor

Tak to już dziś. Na boiska PKO Ekstraklasy powracają zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin. Kibice nie mogli sobie lepiej wymarzyć inauguracji piłkarskiej wiosny. W derbach Dolnego Śląska, Miedziowi zmierzą się na wyjeździe z odwiecznym rywalem. Początek emocji na stadionie we Wrocławiu o godz. 20.

Wspólne oglądanie derbów Zagłębia ze Śląskiem. Bilety wyprzedane

Nie ma już wolnych wejściówek na wspólne oglądanie derbowego meczu pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Śląskiem Wrocław. Bilety na salę VIP lubińskiego stadionu, gdzie zaplanowano śledzenie bezpośredniej transmisji, rozeszły się jak świeże bułeczki.

Fotowoltaika na stadionie. Oszczędności na poziomie 40 tysięcy złotych

Piłkarski stadion Zagłębia Lubin został wyposażony w panele fotowoltaiczne. Dzięki tej inwestycji, klub będzie pozyskiwał energię z własnego źródła, a to z kolei pozwoli na oszczędności rzędu nawet 40 tysięcy złotych rocznie.

Wspólne oglądanie derbów na VIP-ówce

Już tylko kilkanaście wejściówek pozostało w puli na wspólne oglądanie piłkarskich derbów Dolnego Śląska. Za nieco ponad tydzień piłkarze KGHM Zagłębia zmierzą się na wyjeździe z odwiecznym rywalem, a mecz ten będzie można obejrzeć w sali VIP lubińskiego stadionu.

Kibice Zagłębia Lubin w hołdzie ofiarom Zbrodni Lubińskiej

Co roku z okazji rocznicy Zbrodni Lubińskiej nie mogło zabraknąć kibiców piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin. Nie inaczej było wczoraj podczas uroczystych obchodów z udziałem najwyższych władz państwowych. Fani miedziowego klubu wywiesili transparenty, a po zakończeniu uroczystości, gdy Wzgórze opustoszało, odpalili świetlne race.

Sport

Kurminowski i Chodyna w jedenastce kolejki PKO Ekstraklasy

Tego można było się spodziewać. Dawid Kurminowski – strzelec trzech goli i Kacper Chodyna – autor trzech asyst – znaleźli się w najlepszej jedenastce 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin zasłużenie znaleźli się w tym zestawieniu po wygranym meczu z Radomiakiem Radom 4:3.