×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Fotowoltaika na stadionie. Oszczędności na poziomie 40 tysięcy złotych

Piłkarski stadion Zagłębia Lubin został wyposażony w panele fotowoltaiczne. Dzięki tej inwestycji, klub będzie pozyskiwał energię z własnego źródła, a to z kolei pozwoli na oszczędności rzędu nawet 40 tysięcy złotych rocznie.

Znajdujące się przy lubińskim stadionie panele fotowoltaiczne konwertują energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Nowa instalacja fotowoltaiczna połączona jest z instalacją elektryczną budynku klubowego, co wiąże się z obniżeniem kosztów związanych ze zużyciem prądu. Szacunkowe roczne oszczędności z użytkowania instalacji wyniosą około 40 tys. zł netto.

Nowoczesne panele fotowoltaiczne cechuje przede wszystkim duża wytrzymałość, dzięki której przez wiele lat mogą one być niezawodnym źródłem energii, znoszącym niekorzystne warunki pogodowe, takie jak wysokie temperatury, mrozy, silne wiatry czy obfite opady deszczu i gradu.

– Mając na celu obniżenie kosztów zużycia energii, zainwestowaliśmy w instalację fotowoltaiczną. Dzięki połączeniu z instalacją elektryczną klubu, będziemy w stanie zaoszczędzić około 40 tysięcy złotych w skali roku. Na tym jednak nie poprzestajemy. W planach na najbliższą przyszłość jest inwestycja w fotowoltaikę przy budynku i obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia, co pozwoli zaoszczędzić kolejne dziesiątki tysięcy złotych – informuje Michał Kielan, prezes Zagłębia Lubin.

 

Wybrane dla Ciebie

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia. „Kobierki” bez żadnych szans

Nie ma mocnych na szczypiornistki Zagłębia Lubin. Po jednostronnym widowisku, w derbach Dolnego Śląska, Miedziowe odprawiły z kwitkiem KPR Kobierzyce wygrywając pewnie i zasłużenie 25:15. Najlepszą zawodniczką meczu została bramkarka Zagłębia – Barbara Zima. Było to trzynaste zwycięstwo ekipy Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.

Wielkie derby regionu już wkrótce. Zagłębie kontra „Kobierki”

Fani lubińskiego szczypiorniaka już odliczają dni do wielkich derbów regionu. W najbliższy poniedziałek, 23 stycznia, aktualne mistrzynie Polski podejmą na własnym parkiecie zespół KPR Kobierzyce. Faworytkami będą oczywiście zawodniczki Zagłębia, ale… derby to derby i każdy wynik jest możliwy.

Pewna wygrana lubinianek w hali RCS

Nie było niespodzianki w starciu Zagłębia Lubin z zespołem Eurobud JKS Jarosław. Aktualne mistrzynie Polski pokonały rywalki 26:22 prowadząc do przerwy 15:10.

Mistrzynie Polski wracają na parkiet. W hali RCS podejmą Jarosław

Szczypiornistki Zagłębia Lubin wracają na parkiet. Po świąteczno – noworocznej przerwie, aktualne mistrzynie Polskie podejmą na własnym parkiecie zespół Eurobudu JKS Jarosław. Miedziowe będą zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku.

Pewne wyjazdowe zwycięstwo Zagłębia

W ostatnim swoim meczu w tym roku szczypiornistki Zagłębia Lubin bez większych kłopotów poradziły sobie ze Startem Elbląg. Miedziowe pewnie ograły rywala 33:19 prowadząc do przerwy 16:7.