×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Gęsta atmosfera w szatni Zagłębia. Z Wartą zagrają z nożem na gardle

Tylko zwycięstwo nad Wartą Poznań nieco uspokoi zszargane nerwy kibiców Zagłębia Lubin. Po kompromitacji w Pucharze Polski, gdzie Miedziowi przegrali z niżej notowaną Chojniczanką Chojnice, atmosfera w szatni jest dość niespokojna. Piłkarze muszą dzisiaj zagrać ambitnie i walecznie, a przede wszystkim wygrać starcie z beniaminkiem ligi.

Zagłębie fatalnie weszło w nowy rok. Na inaugurację wiosny przegrało u siebie z Wisłą Płock, a potem bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Lechem Poznań. Miedziowi mieli pokazać na co ich stać w Pucharze Polski. W pojedynku z drugoligową Chojniczanką miało być lekko, łatwo i przyjemnie, a skończyło się blamażem. Przez 120 minut lubinianie nie potrafili pokonać gości z Chojnic, którzy wygrali w serii rzutów karnych.

Po tym spotkaniu kibice Zagłębia nie żałowali gorzkich słów pod adresem władz klubu i zawodników. W mediach społecznościowych pojawiły się ośmieszające i drwiące memy, a niektóre media już wieszczą dymisję prezesa Artura Jankowskiego.

Dzisiaj lubinianie zagrają w Grodzisku z Wartą. Jeśli nie zdobędą kompletu punktów, sytuacja w zespole będzie jeszcze bardziej napięta, nie mówiąc już o frustracji kibiców.

Pierwszy gwizdek o 18.

Zagłębie Lubin wraca na murawę. Rywal solidny i nieobliczalny

Po reprezentacyjnej przerwie na boiska PKO Ekstraklasy powracają piłkarze KGHM Zagłębia Lubin. W meczu otwarcia 26. kolejki, Miedziowi podejmą Wartę Poznań. Lubinianie nie będą faworytem tego spotkania, ale po porażce z Pogonią i ostatnim remisie z Jagiellonią, czas wreszcie na zwycięstwo.

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.