×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Pewna wygrana lubińskich szczypiornistek

Miedziowym nie można odmówić skuteczności i walki o każdą piłkę. Za wyjątkiem jednej porażki z odwiecznym rywalem z Lublina, lubinianki pokazują, że tytuł Mistrza Polski jest w dobrych rękach.

To doskonałe 60 minut meczu na lubińskiej hali Regionalnego Centrum Sportowego. Od pierwszego gwizdka Miedziowe pokazały rywalkom kto rządzi na parkiecie. I bardzo dobrze, bo przypominamy, że przed lubiniankami sobotni sprawdzian w europejskich pucharach. Tym razem zmierzą się z rosyjską Zwiezdą Zwienigorod.

Po pierwszych minutach było widać, że dla Miedziowych to tylko formalność. Co chwilę pokonywały bramkarkę przeciwnej drużyny powiększając swoje prowadzenie nad rywalkami. Dobra defensywa Lubina dała się we znaki elblążanką, które miały puste konto. O czas poprosił ich trener, ale jego słowa równie dobrze mogły trafić w próżnię.

Miedziowe prowadziły już pięcioma bramkami. A pierwszy celny rzut elblążanki oddały dopiero w 9. minucie. Mimo tego cały czas to Zagłębie kierowało grą. Na boisku zameldowało się wiele zawodniczek, zmiany były częste ze względu na sobotni mecz. To jednak nie obniżało poziomu gry i lubinianki zakończyły pierwszą połowę z przewagą czterech trafień.

Po zmianie stron lubinianki – choć wydawało się, że bardziej już się nie uda – włączyły wyższy bieg. W 37. minucie było już 18:10. Prym na boisku wiodły Kinga Jakubowska i Adrianna Górna, które co rusz strzelały kolejne bramki. Kwadrans przed końcem na tablicy wyników było 24:14.

Start ambitnie próbował niwelować ogromną przepaść pomiędzy zespołami, ale na nic się to nie dao. Zagłębie wygrało 33:20.

MVP meczu: Adrianna Górna (Zagłębie)
MVP Startu: Katarzyna Cygan

MKS Zagłębie Lubin – EKS Start Elbląg 33:20 (13:9)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Jakubowska 9, Grzyb 4, Hartman 3, Górna 11, Miłek, Drabik 3, Galińska, Zawistowska, Matieli 1, Noga 2, Milojević.

Start: Pająk, Hypka – Kostuch 1, Choromańska, Dworniczuk, Owczarek 1, Szczepanik 4, Cygan 8, Głębocka, Kopańska 1, Stapurewicz 3, Tarczyluk 2, Żarnoch.

Ten dzień zapamięta do końca życia. Teraz wraca do zdrowia

Był 19 stycznia 2022r., gdy w derbach regionu Zagłębie Lubin podejmowało w hali RCS zespół KPR Kobierzyce. Podczas jednej z akcji, najskuteczniejsza do tej pory w szeregach Zagłębia, Kinga Jakubowska, została powalona przez rywalkę na parkiet. Diagnoza była okrutna. Dzisiaj, zawodniczka jest po trzech operacjach i przechodzi żmudną rehabilitację. Kiedy powróci na parkiet? Sama by […]

Tak właśnie się to robi. Mistrzynie Polski z Lubina nie biorą jeńców

Ponad 2,5 tysiąca kibiców zgromadzonych w hali RCS w Lubinie obejrzało fantastyczny popis umiejętności i gry najwyższych lotów szczypiornistek Zagłębia Lubin. W szlagierze PGNiG Superligi Kobiet, lubinianki zdemolowały zespół MKS-u FunFloor Lublin, potwierdzając mistrzowskie ambicje i aspiracje.

Dwunasta wygrana Zagłębia w lidze

W zaległym meczu PGNiG Superligi Kobiet, szczypiornistki Zagłębia Lubin pokonały na wyjeździe z Galiczanką Lwów 22:20. Było to już kolejne dwunaste Miedziowych, które pewnie przewodzą w lidze.

Mistrzynie Polski wracają na parkiet. Rywalem – ekipa z Jarosławia

Już w najbliższą sobotę, 7 stycznia, po świąteczno – noworocznej przerwie, na parkiet powrócą szczypiornistki Zagłębia Lubin. Aktualne mistrzynie Polski zmierzą się w hali RCS z ekipą Eurobudu JKS Jarosław. Miedziowe będą zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku.

Szczypiornistki Zagłębia nadrobią zaległości

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin nadrobią dziś zaległości. Aktualne mistrzynie Polski zmierzą się bowiem na wyjeździe z ekipą Startu Elbląg. Miedziowe będą faworytkami tego pojedynku, ale rywalek nie zamierzają lekceważyć.

Joanna Drabik z nowym kontraktem. Obrotowa w Zagłębiu do 2026 roku

Kolejna zawodniczka przedłużyła kontrakt z MKS-em Zagłębiem Lubin. Po Karolinie Kochaniak – Sali, nową umowę podpisała obrotowa Joanna Drabik. Doświadczona zawodniczka pozostanie w Zagłębiu co najmniej do 2026 roku.

Sport

Mecz z kategorii tych za sześć punktów. Zagłębie gra w Radomiu

Już dziś piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o kolejne punkty na boiskach PKO Ekstraklasy. W niedzielne popołudnie Miedziowi zmierzą się na wyjeździe z Radomiakiem Radom. – Potrzebujemy tych punktów, potrzebujemy zwycięstwa w tym meczu – przyznaje trener Waldemar Fornalik.