×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Piłkarska Wielka Sobota. Miedź z Arką, Chrobry z Wisłą

Sporo piłkarskich emocji czeka dziś kibiców na stadionie przy Orła Białego w Legnicy. Podopieczni trenera Radosława Belli podejmą wicelidera tabeli – gdyńską Arkę, dowodzoną przez Wojciecha Łobodzińskiego, byłego zawodnika a potem szkoleniowca… Miedzianki. 

Piłkarze obu ekip powracają na boiska Fortuna 1. ligi po przerwie reprezentacyjnej.

– Przerwa na kadrę była potrzebna. Zawsze dodatkowy czas, którego trener nie ma, to okazja do ulepszenia zespołu. Czasu w piłce, jak powiedziałem, jest mało, więc każdy dodatkowy dzień trzeba wykorzystywać na swoją korzyść – mówi trener Radosław Bella. – Czujemy dużą dumę z tego, że Michał i Kuba reprezentowali kraj, ale też nasz klub, stąd też nie ma mowy, żeby to był jakiś problem, jeśli chodzi o ich nieobecności.

Sytuacja kadrowa Miedzi wciąż nie jest optymalna. Niestety, pojawiły się kolejne problemy z urazami. Z powodu kontuzji barku na cztery tygodnie wypadł Bartosz Guzdek. Pod znakiem zapytania stoi również występ Floriana Hartherza. Kamil Drygas jest kontuzjowany już dłuższą chwilę. W rundzie jesiennej Miedź dwukrotnie mierzyła się z gdynianami. 17 września w ramach 8. kolejki Fortuna 1. ligi Arka pokonała u siebie Miedź 2:1. Gdynianie byli też lepsi w meczu Fortuna Pucharu Polski. W Legnicy gdynianie wygrali 2:0.

-Uważam, że nigdy nie przegrywa się bez powodu, dlatego trzeba ten powód znaleźć i wyciągnąć z niego naukę. My po tych dwóch meczach z Arką mamy zmodyfikowany pomysł na grę i jesteśmy bogatsi o wiedzę i doświadczenia z poprzednich spotkań. Myślę, że to wykorzystamy i tym razem przechylimy szalę zwycięstwa już na naszą korzyść – podkreśla opiekun zielono-niebiesko-czerwonych.

Gdynianie w obecnym sezonie zgromadzili 45 punktów, na co złożyło się 13 zwycięstw, 6 remisów i 5 porażek, przy bilansie bramkowym 40:24. Na obcym terenie żółto-niebiescy zanotowali 6 wygranych, 2 podziały punktów i 4 porażki (bramki 18:14). Do liderującej Lechii Gdańsk Arka traci dwa punkty, a nad trzecim GKS-em Tychy ekipa trenera Wojciecha Łobodzińskiego ma cztery oczka przewagi. Miedź jest ósma z 36 punktami na koncie tracąc trzy oczka do szóstego miejsca premiowanego grą w play offach.

Emocji w Legnicy dziś z pewnością nie zabraknie. Początek meczu o godz. 15. Pojedynek transmitowany będzie w Polsacie Sport Premium, na platformie Polsat Box Go oraz w modelu PPV poprzez centra meczowe STATSCORE.

Emocjonująco zapowiada się także spotkanie w Głogowie na Wita Stwosza. Miejscowy Chrobry podejmie czwartą w tabeli Wisłę Kraków. Początek tego pojedynku o godz. 17.30.

 

Wybrane dla Ciebie

Niebezpiecznie na S3. Audi „wbiło” się w stojący pojazd ciężarowy

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na trasie ekspresowej S3 z Legnicy w kierunku Lubina. Na wysokości Karczowisk, kierowca audi wjechał w stojący na poboczu samochód ciężarowy. Cud, że mężczyźnie nic poważnego się nie stało.

Zmiany w organizacji ruchu w Kłopotowie

Ruszyła przebudowa drogi gminnej w Kłopotowie w Gminie Lubin. W związku z tym mieszkańcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami na trasie. Remontowany odcinek zostanie od dzisiaj wyłączony z ruchu, zmieni się również trasa linii autobusowej nr 4 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Kadencja mija, czas na podsumowania. Oświatowy boom w Jerzmanowej

Powoli dobiega 5-letnia kadencja lokalnych samorządów. W wielu gminach przyszedł czas na podsumowania. Oceny swojej działalności dokonał m.in. wójt Jerzmanowej. Lesław Golba zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję stawiając na wybory do sejmiku, w których mandat radnego nie uzyskał. 

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.

Samorządowcy rozmawiali o komunikacji publicznej

W ścinawskim magistracie zorganizowano spotkanie samorządowców z naszego regionu. Udział w nim wzięli nowo wybrana radna powiatowa Stanisława Lewandowska, burmistrz Prochowic Alicja Sielicka, wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. Przedstawiciele trzech samorządów rozmawiali między innymi  o możliwości wydłużenia funkcjonujących połączeń autobusowych.

Na sygnale

Rozmaitości

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.