×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Zagłębie pozostaje w superlidze piłkarzy ręcznych

Fani lubińskiego szczypiorniaka w męskim wydaniu, mogą odetchnąć z ulgą. Szczypiorniści Zagłębia Lubin pokonali dziś Stal Mielec 31:24 i dzięki temu utrzymali się w elicie w przyszłym sezonie.

MKS Zagłębie Lubin pod wodzą prezesa Witolda Kuleszy wpada ze skrajności w skrajność. Dziewczyny zdobywają największe trofea, a mężczyźni muszą walczyć o utrzymanie się w PGNiG Superlidze. Na szczęście Stal Mielec nie okazał się zbyt wymagającym rywalem i w dwumeczu lubinianie okazali się dwukrotnie lepsi.

MKS Zagłębie Lubin – Handball Stal Mielec 31:24 (13:10)

Zagłębie: Schodowski, Procho, Byczek – Stankiewicz, Krupa, Moryń, Hlushak, Michalak, Pietruszko, Hajnos, Bogacz, Drozdalski, Iskra, Bekisz.

Stal: Dekarz, Czerwiński, Wińskiewski – Wilk, Nowak, Babicz, Kotliński, Graczyk, Valynsau, Napierała, Każmierczak, Smoliński, Goliszewski, Osmoła.

 

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!