×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Konsultacje z LGD Wzgórza Dalkowskie

LGD Stowarzyszenie „Wzgórza Dalkowskie” zaprasza mieszkańców gminy Gaworzyce na ważne spotkanie konsultacyjne, które jest pierwszym krokiem do opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju na kolejne lata.

 

Konsultacje odbędą się w środę, 7 września, o godzinie 13, w sali rajców w Urzędzie Gminy w Gaworzycach (ulica Dworcowa 95).

Program spotkania:

  • przywitanie uczestników
  • omówienie silnych i słabych stron gminy
  • omówienie szans i zagrożeń dla gminy
  • omówienie potrzeb rozwojowych mieszkańców
  • omówienie potencjału gminy
  • określenie celów rozwoju regionu, rezultatów oraz możliwych do realizacji działań i inwestycji
 
2

Wybrane dla Ciebie

Mikołajkowa akcja charytatywna dla polkowickiej rodziny

Jak co roku, radny Robert Drobina zorganizował charytatywną akcję mającą wesprzeć jedną z polkowickich rodzin. Uroczystość wręczenia paczek, chociaż skromna, wzbudziła łzy wzruszenia wśród obdarowanych.

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.