×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Nowy chodnik u zbiegu Polnej i Witosa

Wkrótce w okolicach ulic Polnej i Witosa w Rudnej rozpocznie się budowa nowego chodnika. Władze gminy podpisały właśnie stosowną umowę z wykonawcą. Inwestycja pochłonie ponad 460 tys. zł. 

Zakres robót obejmuje budowę chodnika z kostki betonowej o długości 170 m i 2 metrów szerokości oraz budowę systemu odwodnienia, przebudowy przydrożnego rowu i poszerzenia istniejącej jezdni.

Inwestycja będzie gotowa w ciągu czterech miesięcy od jej rozpoczęcia. Pochłonie ponad 460 tys. zł, z czego blisko 315 tysięcy, gmina Rudna pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

Wybrane dla Ciebie

Setki nowych książek trafiło do szkolnych bibliotek

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025, gmina Rudna pozyskała 24 tys. zł. Za te pieniądze zakupiono nowe książki, czasopisma i audiobooki lektur. Trafią one do bibliotek w szkołach podstawowych w Rudnej i Chobieni.

Ferajna św. Mikołaja odwiedzi wszystkie dzieciaki w gminie Rudna

Dziś Mikołajki, ale w gminie Rudna prezenty rozdawane są już od kilku dni. Drobne upominki jako pierwsze otrzymały dzieciaki z Brodowa. Dzisiaj apogeum wizyty św. Mikołaja.

Stypendia wójta gminy Rudna dla najzdolniejszych uczniów i studentów

Władze gminy Rudna po raz kolejny przyznały jednorazowe stypendia naukowe najzdolniejszym swoim uczniom. Z wyróżnionymi młodymi osobami spotkał się wójt gminy, Adrian Wołkowski. Wszyscy nagrodzeni stypendyści osiągnęli średnią ocen na poziomie co najmniej 4,5.

Umowa na rozbudowę infrastruktury sportowej w Toszowicach podpisana

Wkrótce w Toszowicach w gminie Rudna rozbudowana zostanie infrastruktura sportowa. Przy działającej już siłowni plenerowej powstanie nowe boisko do gry w piłkę nożną i tor asfaltowy przeznaczony do jazdy na rolkach i rowerach. Cały teren będzie oświetlony i ogrodzony. 

Fundacja KGHM przekazała fundusze na remont zabytkowego kościoła

Fundacja KGHM Polska Miedź oraz gmina Rudna sfinansują prace konserwatorskie, które przeprowadzone zostaną w parafii prawosławnej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rudnej. Wcześniej udało się zakończyć remont kościoła katolickiego św. Trójcy w Rudnej. 

Remont kaplicy cmentarnej w Rudnej zakończony

Dobiegł końca remont kaplicy na cmentarzu w Rudnej. W ramach prac budowlanych, odnowiono obie ściany szczytowe, skuto stare tynki, zamontowano nowe parapety.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.