×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Pijani, po narkotykach i z aktywnymi zakazami jazdy samochodem

Przez cały weekend legniccy policjanci kontrolowali kierowców poruszających się po drogach powiatu. Sprawdzali czy są trzeźwi i czy nie wsiedli za kółko po zażyciu narkotyków.

Od soboty do poniedziałkowego rana mundurowi z Legnicy prowadzili kontrole trzeźwości w ramach wojewódzkiego działania „ Alkohol i narkotyki”. Takie akcje mają za zadanie wyeliminowanie z ruchu kierujących będących pod wpływem alkoholu oraz narkotyków.

– Podczas akcji legniccy policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i uniemożliwieniu dalszej podróży tym, którzy kierowali pojazdami „ na podwójnym gazie”  – powiedziała nam Katarzyna Baniewska z KMP Legnica. – Funkcjonariusze skontrolowali 1907 kierujących. Podczas akcji ujawniono pięciu nietrzeźwych kierujących, którym badanie alkomatem wskazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na tym nie koniec. Oprócz pijanych kierowców zatrzymano dwóch kierujących samochodami będących w stanie po użyciu alkoholu, pięciu, którzy zanim wsiedli za kółko zażyli narkotyki, a także trzy osoby, które posiadały aktywne zakazy kierowania pojazdami.

– Policjanci zatrzymali także jedną1 osobę, która pomimo wydania przez umundurowanych funkcjonariuszy wyraźnego sygnału do zatrzymania się przy użyciu sygnałów świetlnych radiowozu oznakowanego podjęła ucieczkę – relacjonuje policjantka. – Jak się okazało 48-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, gdyż posiadał aż cztery aktywne zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sądy w Bolesławcu i Złotoryi.

 

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.