×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Ankieta dotycząca pociągów z Legnicy do Głogowa

Mieszkańcy gminy Gaworzyce mają już możliwość wypełnienia ankiet konsultacyjnych dotyczących projektu utworzenia połączenia kolejowego Legnica – Lubin – Polkowice – Głogów.

Jak informują przedstawiciele Urzędu Gminy w Gaworzycach – ankiety są elementem realizacji dokumentacji dla projektu pn. „Budowa linii kolejowej Lubin-Polkowice-Głogów wraz z rozbudową linii kolejowej nr 289 na odcinku Legnica-Lubin-Rudna Gwizdanów”.

– Wykonawca dokumentacji – firma Infra Centrum Doradztwa zadaje w tych ankietach pytania m.in. o ocenę zasadności projektu, rekomendację dla poszczególnych wariantów inwestycji oraz preferencje transportowe mieszkańców (czyli np. o częstotliwość podróżowania różnymi środkami transportu) – czytamy w komunikacie skierowanym do mieszkańców.

Ankiety, a także mapa z proponowanym przebiegiem wariantów inwestycyjnych (dla Gminy Gaworzyce najkorzystniejsze warianty to 4 i5), dostępne są w siedzibie Urzędu, w biurach 209 i 212. Ankietę można wypełnić również elektronicznie: pod adresem https://forms.gle/JVF3Y33AJ5Tg3QcR7 dostępna jest ankieta w formie interaktywnej, wraz z mapą wariantów inwestycyjnych.

Wypełnianie ankiet możliwe jest do dnia 14 września br. Ankiety w formie papierowej prosimy składać w siedzibie Urzędu (biuro 212). Skan lub zdjęcie wypełnionej ankiety można wysłać również drogą e-mailową na adres Wykonawcy dokumentu: [email protected].

Na ten adres można wysyłać również wszelkie ew. pytania dotyczące inwestycji.

Gmina wskazuje dwa najkorzystniejsze warianty przebiegu trasy – nr 4 i nr 5.

Wariant nr 4 biegnie od Lubina do Gaworzyc przez centrum Polkowic zgodnie z wariantem różowym.

Wariant nr 5 biegnie z Lubina początkowo wariantem różowym, następnie pokrywając się w okolicach Polkowic z wariantem zielonym, przechodząc w wariant pomarańczowy i na końcu wracając do wariantu różowego prowadzącego do Gaworzyc. Obydwa warianty zbiegają się przed stacją Łagoszów Wielki.

Mapa on-line planowanych tras dostępna jest pod adresem: https://bit.ly/289_mapa.

 

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.