×
*** W Zakładach Górniczych Rudna doszło do tragicznego wypadku. W wyniku oberwania skał zginał 41-letni pracownik firmy zewnętrznej. W Polskiej Miedzi ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Blisko pół miliona rządowego wsparcia na pałac w Nieszczycach

W ramach środków przekazanych z Polskiego Ładu na renowację i ochronę zabytków, gmina Rudna otrzymała 490 tys. zł. Pieniądze w całości zostaną spożytkowane na dalszą renowację zabytkowego pałacu w Nieszczycach a konkretnie – na remont piwnic.

Zakres prac będzie obejmował uzupełnienie ścian piwnicznych, odtworzenie tynków i posadzek, a także wymianę instalacji elektrycznej i wentylacyjnej.

– To świetna wiadomość dla mieszkańców pałacu w Nieszczycach. Dzięki kolejnemu wsparciu możemy kontynuować remont tego zabytkowego budynku. To zapewni jeszcze bardziej komfortowe warunki do życia – mówi wójt gminy Rudna, Adrian Wołkowski.

To kolejna rządowa dotacja na renowację nieszczyckiego pałacu. Obecnie odnawiana jest elewacja budynku oraz wykonywana izolacja fundamentów. Inwestycja pochłonie ponad 830 tys. zł. Gmina pozyskała na ten cel już wcześniej dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W remontowanym pałacu w Nieszczycach znajduje się dziewięć lokali mieszkalnych o powierzchni od 30 do 79 m². Pierwsi lokatorzy wprowadzili się tam w 2019r.

 
z1
z3

Wybrane dla Ciebie

Uwaga! Ostrzeżenie dla mieszkańców gminy Gaworzyce

Władze gminy Gaworzyce przestrzegają swoich mieszkańców przed osobami, które próbują wyłudzić pieniądze. – Proponują one pomoc w uzyskaniu dofinansowań m.in. na budowę domu, wymianę ogrzewania czy inne prace modernizacyjne – informują urzędnicy.

Edukacja ruchowa w ramach Centrum Leczenia Otyłości w CDT Medicus

Zajęcia ruchowe dla dorosłych osób z nadwagą i otyłością w CDT Medicus wystartują już 6 maja, wtedy zaplanowano spotkania otwarte w Lubinie.

Dolnośląski Bilet Weekendowy ważny także w święta wielkanocne

Wielkanoc to idealna okazja do odwiedzenia rodziny, wiosennego wypadu za miasto albo odkrywania uroków Dolnego Śląska. W tym roku Koleje Dolnośląskie ponownie przygotowały specjalną propozycję dla pasażerów – popularny Dolnośląski Bilet Weekendowy będzie ważny w święta, i – co więcej – będzie obowiązywał dłużej.

Kibice Zagłębia się zagotowali po publikacji medialnej

Kilka dni temu na kanale WeszloTV pojawił się materiał, w którym autor przekonywał, że cała Polska płaci na piłkarskie Zagłębie Lubin. „Bo skoro właścicielem klubu jest KGHM, spółka Skarbu Państwa, to my jako podatnicy, wszyscy płacimy na przeciętny klub”. Na reakcję kibiców nie trzeba było długo czekać.

Dni Legnicy 2025 na Polanie Angielskiej – znamy muzyczne gwiazdy

Znamy szczegóły tegorocznych Dni Legnicy. Największe plenerowe wydarzenie muzyczne w mieście powraca w pełnej krasie. Święto miasta odbędzie się w terminie 27–29 czerwca (piątek–niedziela) na Polanie Angielskiej w Parku Miejskim. Przed nami trzy dni pełne muzyki, emocji i niezapomnianej zabawy – dla całych rodzin.

Centralne obchody hutniczego święta odbędą się w Głogowie

Znamy szczegółowy program centralnych obchodów z okazji Dnia Hutnika. Tegoroczne uroczystości odbędą się w Głogowie. Tradycyjnie zaplanowano centralną akademię hutniczą, biesiady – karczmę piwną i comber babski. Zwieńczeniem będzie msza święta w intencji hutników i ich rodzin.

Sport

Kibice Zagłębia się zagotowali po publikacji medialnej

Kilka dni temu na kanale WeszloTV pojawił się materiał, w którym autor przekonywał, że cała Polska płaci na piłkarskie Zagłębie Lubin. „Bo skoro właścicielem klubu jest KGHM, spółka Skarbu Państwa, to my jako podatnicy, wszyscy płacimy na przeciętny klub”. Na reakcję kibiców nie trzeba było długo czekać.