×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Bukowińskie wesele w Koźlicach trwało do białego rana

Co to było za wesele! Stoły uginały się pod pysznymi daniami, skoczna muzyka zachęcała do tańca, a para młoda wyglądała jak z obrazka. To było prawdziwe bukowińskie wesele!

„Tryja się żynić” – to projekt realizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Koźlicach w Gminie Gaworzyce. Wsparcie finansowe projektu zapewnił program Etno-Polska Narodowego Centrum Kultury.

Zabawa w Koźlicach była huczna i jak na góralskie wesele przystało – do białego rana. Przygotowana specjalnie na tę okazję scenografia odtwarzająca klimat domu „Młoduchy”, czyli Panny Młodej zachwyciła wszystkich gości przybyłych do Koźlic. Nie zabrakło przy tej okazji tradycyjnych bram weselnych przygotowanych z świerku i bibuły.

Goście mogli zobaczyć całą ceremonię przygotowania Panny Młodej do ślubu, a potem uczestniczyć w obrządku. W spotkaniu wzięli udział także członkowie zespołu „Stanowianie”, którzy uświetnili uroczystość przyśpiewkami i tańcem.

Wydarzenie uświetnił koncert Pawła Schneidera z zespołem, uczestnika programu Voice of Poland.

 

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.