×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Centrum Przemkowa wypięknieje. Zobaczcie jak będzie wyglądało

Teraz centrum Przemkowa przypomina pobojowisko. Wszędzie głębokie wykopy, ciężki sprzęt i robotnicy. Na szczęście w tym szaleństwie jest metoda i serce Przemkowa niebawem zyska zupełnie nowe oblicze.

6,5 miliona złotych – tyle kosztować będą prace remontowe, które trwają w centrum Przemkowa. Jak zapowiada burmistrz Jerzy Szczupak – serce miasta zmieni się nie do poznania, a to dopiero początek pozytywnych informacji.

– Wszystkie prace zostały uzgodnione z konserwatorem zabytków. Trwało to około roku, ale doszliśmy do porozumienia. Zmiany w centrum konsultowaliśmy też z mieszkańcami – powiedział nam burmistrz Jerzy Szczupak. – Mamy nadzieję, że już wiosną lub latem będziemy mogli cieszyć się z tej inwestycji.

I faktycznie – patrząc na zakres trwających robót centrum Przemkowa przechodzi rewolucję. Pojawią się nowe drogi, chodniki, alejki, miejsca do wypoczynku. Wszystko będzie pełne kwiatów, krzewów i drzew. Centrum będzie zachęcało do spacerów i spędzania tu swojego czasu wolnego.

– To jest pierwszy etap zaplanowanych prac. Nie wszystko zostanie dna z pierwszych części prac, nie wszystkie nasze plany zostaną zrealizowane teraz. Szczególnie zależy mi na tym by nawiązać współprace i namówić wspólnoty mieszkaniowe na remont elewacji – zaznacza Jerzy Szczupak. – Niestety budynki w centrum nie są w całości własnością gminy, więc zawsze wspólnota będzie musiała brać udział w inwestycji. Jednak liczę na to, że będą programy, dzięki którym wspólnoty pozyskają fundusze z zewnątrz na remont.

Burmistrz nie ukrywa, że wielu mieszkańców czekało na prawdziwą wizytówkę gminy i ona właśnie powstaje.

– Taką wizytówką będzie centrum Przemkowa po zakończeniu prac – dodaje.

 

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.