×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Długo oczekiwana inwestycja. Nowe oświetlenie w Wysokiem

W sołectwie Wysokie w gminie Rudna zamontowano nowe słupy oświetleniowe. – Wiem, jak bardzo była to oczekiwana inwestycja, dlatego bardzo się cieszę, że w końcu udało nam się doprowadzić ją do końca – powiedział wójt gminy, Adrian Wołkowski.

Na tę inwestycję mieszkańcy sołectwa Wysokie czekali bardzo długo. Rozmowy w tej sprawie prowadzone były z władzami powiatu lubińskiego, ponieważ starostwo zarządza drogą, przy której miały powstać nowe słupy oświetleniowe. Dlatego zgodę na ich montaż musieli wydać przedstawiciele powiatu. Rozmowy się przedłużały, ale w końcu udało się dopiąć inwestycję.

– Wiem, jak bardzo była ona oczekiwana przez mieszkańców sołectwa Wysokie, dlatego bardzo się cieszę, że w końcu udało nam się doprowadzić ją do końca. Nowe latarnie na pewno poprawią bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców sołectwa Wysokie – mówi Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Inwestycja objęła budowę linii kablowej oraz montaż trzech słupów oświetleniowych wraz z oprawami. Kosztowała ponad 31,5 tys. złotych.

 
o1
o3

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.