×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Dzieciaki z Gminy Kotla mogą ćwiczyć po lekcjach!

Uczniowie szkoły podstawowej w Gminie Kotla mogą korzystać z zajęć sportowych po lekcjach. Chętne dzieci będą ćwiczyć pod okiem profesjonalistów. W sumie utworzono dwie grupy młodych sportowców.

 

Władze Gminy Kotla po raz kolejny podpisały umowę z Dolnośląską Federacją Sportu we Wrocławiu. dzięki temu grupa30 uczniów od stycznia wróciła do zajęć sportowych. Treningi w ramach  Szkolnego Klubu Sportowego potrwają do końca roku, a uczestników podzielono na dwie grupy sportowe.

– W naszej szkole rozpoczęły się zajęcia sportowe z programu Szkolnego Klubu Sportowego, które mają na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe prowadzone są w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach. SKS prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Kotli – powiedział nam Łukasz Horbatowski, wójt gminy.

Zajęcia SKS opłacane są przez Dolnośląską Federację Sportu we Wrocławiu z dotacji otrzymanej
z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sale sportowe udostępniane są nieodpłatnie przez Gminę Kotla.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.