×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Ekipa Brzegu Głogowskiego najlepsza na turnieju wsi w Słonem

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią zorganizowano Turniej Wsi Gminy Żukowice. W rywalizacji wzięło udział dziesięć sołectw. Puchar wójt gminy zgarnęła ekipa Brzegu Głogowskiego. Drugie miejsce zajęła drużyna Słonego, a trzecie – reprezentacja Glinicy.

Żar z nieba nie przeszkadzał uczestnikom rywalizacji. Na terenie rekreacyjnym w Słonem pojawiło się dziesięć ekip reprezentujące poszczególne sołectwa. W szranki o puchar puchar wójta gminy Żukowice stanęli wiec mieszkańcy Nielubi, Brzegu Głogowskiego, Czernej, Dobrzejowic, Kromolina, Glinicy, Słonego, Szczepowa, Zabłocia i Bukwicy.

-Po dwóch latach spowodowanej pandemią, na nowo rozpoczynamy cykl spotkań integracyjnych, aby się znów spotkać, pobawić i rywalizować. Współzawodnictwo sprzyja integracji między sołectwami i o to nam chodzi – powiedział nam wójt gminy Żukowice, Krzysztof Wołoszyn.

Organizatorzy Turnieju Wsi przygotowali dla zawodników wiele konkurencji sprawnościowych. Najwięcej punktów zdobyła reprezentacja Brzegu Głogowskiego, która odebrała puchar wójta gminy. Drugie miejsce zajęli mieszkańcy Słonego, a trzecie – Glinicy.

 

Wybrane dla Ciebie

Grębocice wygrały turniej wsi

Tegoroczny turniej wsi w gminie Grębocice odbył się w klimatach cygańskich. Były tabory, muzyka i tańce charakterystyczne dla tej nacji. W dorocznym turniej bezkonkurencyjna okazała się ekipa gospodarzy.

Ruszy budowa chodnika w miejscowości Słone. Będzie bezpieczniej

Dobra wiadomość dla mieszkańców Słone w gminie Żukowice. Wójt Krzysztof Wołoszyn podpisał właśnie umowę z wykonawcą na budowę chodnika wiodącego do boiska sportowego. Wartość inwestycji to ponad 210 tys. zł. Pierwsze prace rozpoczną się już w kwietniu br.

Mieszkańcy Słonego i Nielubii mają nowe siłownie plenerowe

Dobiegły końca prace związane z budową kolejnych siłowni zewnętrznych na terenie gminy Żukowice. Dzięki staraniom władz gminy i współpracy z podmiotami zewnętrznymi powstały dwie kolejne siłownie zewnętrzne w miejscowości Słone i Nielubia. 

Sport

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.