×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Gminne dożynki w Kromolinie. By na stołach nigdy nie zabrakło chleba

Mieszkańcy gminy Żukowice bawili się dzisiaj na dożynkach. W tym roku gospodarzem gminnego święta plonów był Kromolin. Nie zabrakło pięknych wieńców dożynkowych przygotowanych przez wszystkie sołectwa i oczywiście smacznych bochnów, którymi wójt gminy i starostwie dożynek dzielili się z gośćmi.

Gminne święto plonów rozpoczął tradycyjny barwny korowód, podczas którego poszczególne sołectwa prezentowały swoje efektowne wieńce. Następnie odbyła się uroczysta msza święta polowa. Po zakończeniu nabożeństwa, reprezentacje poszczególnych sołectw gminy Żukowice złożyły wójtowi dary w postaci chleba, warzyw i owoców.

Gospodarz gminy wraz ze starostami tegorocznych dożynek sprawiedliwie dzielił się chlebem ze wszystkimi zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami.

-To nasza najpiękniejsza narodowa tradycja. Na przestrzeni wieków obrzędy dożynkowe zmieniały swój charakter, jednak tak dawniej, jak i dziś, dożynki są ważne dla wszystkich przypominając o tym, że dzięki pracy rolnika na polski stół trafia zawsze ten najważniejszy bochen. Pogoda nie była w tym roku zbyt łaskawa, ale zbiorom zbóż towarzyszyła ładna pogoda. Praca rolnika to swoista fabryka pod niebem, bo pogoda ma przecież olbrzymi wpływ na zbiory i ich jakość. W imieniu całej społeczności gminnej życzę rolnikom, aby przede wszystkim nie brakło zdrowia i aby ta praca, która jest pełna wyrzeczeń i poświęceń, była zawsze źródłem satysfakcji – powiedział podczas dożynek Krzysztof Wołoszyn, wójt gminy Żukowice.

W trakcie święta plonów tradycyjnie zorganizowano konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Obowiązki starostów pełnili dzisiaj Inga Kondraciuk z Kromolina i Andrzej Nowakowski, sołtys Kamionej.

 

Wybrane dla Ciebie

Podziękowano za tegoroczne plony. Gminne dożynki w Suchej Górnej

Dziękowanie za tegoroczne plony w naszym regionie powoli dobiega końca. Wczoraj swoje święto mieli rolnicy, ogrodnicy, sadownicy i pszczelarze z gminy Polkowice. Uroczystości odbyły się w Suchej Górnej.

Zapraszamy na gminne dożynki do Suchej Górnej

Już w najbliższą niedzielę, 11 września, zapraszamy na gminne dożynki Polkowic do Suchej Górnej. Będzie tradycyjny korowód dożynkowy i ceremoniały związane ze świętem plonów. Przy okazji, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zaplanowano edukacyjną grę terenową.

Ogromne poświęcenie sołectwa Zabiele. Takich dożynek dawno nie było!

Gospodarzem tegorocznych dożynek gminy Kotla było sołectwo Zabiele. Mieszkańcy tej wsi wykazali się niezwykłą inwencją twórczą, dekorując na tę okoliczność swoją wieś. Władze gminy były pod ogromnym wrażeniem poświęcenia i zaangażowania mieszkańców Zabiela w przygotowaniach do organizacji święta plonów.

Powiatowe dożynki w Grodowcu. Rolnicy podziękują za plony

Już dzisiaj zapraszamy do Grodowca na dożynki powiatu polkowickiego. Władze starostwa oraz wszystkich gmin powiatu sprawiedliwie podzielą się z mieszkańcami chlebem. Nie zabraknie konkursu na najpiękniejszy dożynkowy wieniec, a na stoiskach będzie można skosztować wybornych, regionalnych przysmaków.

Dni gminy Rudna przeszły do historii. Deszcz nikomu nie przeszkadzał

Mimo nie najlepszej aury Dni Gminy Rudna przeszły do historii i cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców gminy i zaproszonych gości. Kulminacją Dni były dzisiejsze dożynki, podczas których zaprezentowano okazałe wieńce, podzielono się chlebem, a na deser zagrał znany zespół De Mono.

Święto plonów gminy Gaworzyce w uroczym parku w Dalkowie

W przepięknej scenerii pałacowego parku w Dalkowie zorganizowano dzisiaj dożynki gminy Gaworzyce. Mieszkańcy i zaproszeni goście mogli podziwiać efektowne wieńce dożynkowe i skosztować przeróżnych smakołyków i wyszukanych trunków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich poszczególnych sołectw.

Rozmaitości

Będzie nagroda roczna, będą rozmowy w sprawie podwyżek płac

Na konta załogi KGHM wpłynie wkrótce dodatkowa nagroda roczna. I choć miedziowa spółka jak Grupa KGHM odnotowała za ubiegły rok stratę w wysokości blisko 3,7 mld złotych, to ustalono, że nagroda z „zysków” wyniesie 1,4-krotność miesięcznego wynagrodzenia brutto. „Zyski” zostaną wypłacone po zatwierdzeniu przez akcjonariuszy rocznego sprawozdania finansowego spółki.