×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Koncert pamięci Henryka Karlińskiego w stulecie jego urodzin

Już w najbliższą niedzielę, 4 grudnia, zapraszamy do Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy gdzie odbędzie się koncert w ramach obchodów setnej rocznicy urodzin Henryka Karlińskiego – patrona Legnickiego Centrum Kultury oraz założyciela i pierwszego dyrygenta Chóru Madrygał.

To będzie wyjątkowe wydarzenie. Legniczanom Henryka Karlińskiego przedstawiać nie trzeba, bowiem nawet po śmierci jest on cały czas obecny w kulturalnym życiu miasta. Spuścizna, którą po sobie zostawił cały czas wywiera wpływ na wielu ludzi.

Chór „Madrygał” istnieje już 73 lata, został założony w 1949 r. przez Henryka Karlińskiego przy Szkole Podstawowej nr 1 jako chór dziecięcy. Na przestrzeni lat przekształcił się w chór osób pracujących. Po śmierci Henryka Karlińskiego opiekę nad chórem przejął Cezary Radczak, który był dyrygentem Madrygału w latach 1979-2004. Od roku 2004 funkcję dyrygenta pełni Dariusz Rzonca.

W swoim repertuarze „Madrygał” posiada utwory zarówno współczesne, jak i dawne. Wszystkie będzie można usłyszeć 4 grudnia. Początek wydarzenia o godzinie 17, bilety w cenie 15 złotych do nabycia w Galerii Satyrykon (Rynek 36).

 
2677_1669210078,klOWfqWibGpC785HlXs

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.