×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Maciej Kupaj z PO powalczy o fotel prezydenta Legnicy

Maciej Kupaj, radny Rady Miejskiej w Legnicy, będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Legnicy. – Podejmuję się tego niełatwego zadania bo wiem, że od nas dzisiaj zależy to, jak będzie wyglądała nasza Legnica za kilkanaście i kilkadziesiąt lat – napisał w social mediach kandydat PO.

Maciej Kupaj związany jest z legnickim samorządem nieprzerwanie od 9 lat. Z urodzenia jest legniczaninem, tutaj się wychował i kończył szkoły. Od kilku lat prowadzi kancelarię konsultingowo – ubezpieczeniową. Po raz pierwszy mandat radnego uzyskał w wyborach w 2014r. Jest bliskim współpracownikiem posła Roberta Kropiwnickiego i kolegą z rady – Jarosława Rabczenko, który dwukrotnie przegrał wybory prezydenckie z urzędującym Tadeuszem Krzakowskim. Teraz lokalni działacze PO postawili w wyborach na niego a Rabczenko ma kandydować w wyborach do sejmiku województwa dolnośląskiego.

-Podejmuję się tego niełatwego zadania bo wiem, że od nas dzisiaj zależy to, jak będzie wyglądała nasza Legnica za kilkanaście i kilkadziesiąt lat. Chciałbym z pełną odpowiedzialnością, zaangażowaniem i waszą pomocą tworzyć przyjazne miasto dla każdej mieszkanki i każdego mieszkańca. Dla moich najbliższych, przyjaciół, znajomych, dla nas wszystkich. Już dzisiaj pomyślmy o naszej przyszłości, o mieście bezpiecznym, zdrowym, ekologicznym, otwartym, innowacyjnym, dbającym o potrzeby mieszkańców – napisał w social mediach Maciej Kupaj, chwilę po ogłoszeniu startu w wyborach prezydenckich.

Szefową jego sztabu wyborczego będzie Aleksandra Krzeszewska, która  – w przypadku zwycięstwa Kupaja – będzie wiceprezydentem Legnicy. Krzeszewska startowała w wyborach parlamentarnych, przegrywając mandat poselski z Iwoną Krawczyk.

Przypomnijmy, że start w wyborach prezydenckich w Legnicy ogłosił wcześniej Bartłomiej Rodak – kandydat Bezpartyjnych Samorządowców. O kolejną kadencję zapewne powalczy obecny prezydent Tadeusz Krzakowski. Swojego kandydata ma ogłosić także Prawo i Sprawiedliwość.

 
kupajmaciej
Maciej Kupaj na Jarmarku Świątecznym w Krotoszycach. Fot. Ewa Jakubowska

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.