×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Rusza modernizacja drogi z Rogoźnika do Tyńca Legnickiego

W siedzibie starostwa powiatowego w Legnicy podpisano dziś umowę na modernizację drogi powiatowej na odcinku Rogoźnik – Tyniec Legnicki w gminie Ruja. I etap zaplanowanej inwestycji pochłonie ponad 3,1 mln zł, z czego lwia część kosztów pochodzi z rządowego programu Polski Ład.

Dzisiaj starosta legnicki Adam Babuśka, etatowy członek zarządu, Krzysztof Sowiński oraz skarbnik powiatu, Marta Płosińska – Soboń podpisali umowę z firmą Berger Bau Polska Sp. z o. o z Wrocławia na realizację tej inwestycji. Udział w wydarzeniu wzięli radni powiatu: Artur Mackiewicz oraz Andrzej Rokitnicki, wójt gminy Ruja, Paweł Gregorczuk oraz dyrektor wydziału dróg i mostów, Wojciech Cichoń.

W ramach inwestycji zmodernizowany zostanie odcinek drogi powiatowej z Rogoźnika do Tyńca Legnickiego o długości około  3287 metrów. W pierwszym etapie, zadanie obejmuje opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej z uzyskaniem niezbędnych decyzji, opinii, uzgodnień, pozwoleń, zaświadczeń, koniecznych do zrealizowania przedmiotu zamówienia (oprócz posiadanej już decyzji środowiskowej) oraz realizację robót  budowlanych w  oparciu o dokumentację projektową.

Zakres zasadniczych robót budowlanych obejmuje: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne, przebudowę/rozbudowę drogi wraz z odwodnieniem, obejmuje także zjazdy, skrzyżowania, przebudowę przepustu melioracyjnego, remont obiektu mostowego na rzece Cicha Woda, wycinkę i karczowanie drzew, organizację ruchu i urządzenia bezpieczeństwa w tym wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. W ramach inwestycji, jezdnia zostanie poszerzona, powstaną pobocza i rowy drogowe.

Koszt planowanego I etapu wynosi 3,1 mln zł, w tym remont mostu – 1,6 mln. Dotacja z Polskiego Ładu to kwota 2 994 792 zł. Gmina Ruja i Powiat Legnicki, na partnerskich zasadach sfinansują koszty przekraczające dotację.

 

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!