×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Świętowanie jubileuszu kapłaństwa z dowcipem i humorem

Ksiądz Jerzy Jastrzębski, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mlecznie, obchodził jubileusz 25-lecia posługi kapłańskiej. Z tej okazji parafianie zorganizowali dla swojego duszpasterza, okolicznościowy festyn z konkursami i nagrodami.

W obchodach 25-lecia posługi duszpasterskiej ks. proboszcza wzięli udział parafianie z Koźlic, Mleczna, Składowic, Rynarcic i Dąbrowy Górnej. Były podziękowania i gratulacje, a także prezenty dla szacownego jubilata.

Na rodzinne spotkanie z okazji jubileuszu przybyło ponad 120 osób, w tym także przedstawiciele gminy z wójtem Adrianem Wołkowskim na czele.

-Wszyscy z olbrzymią sympatią traktują proboszcza. Widać, że przez lata posługi w Mlecznie i okolicznych miejscowościach zyskał sobie duży szacunek – powiedział wójt Rudnej, Adrian Wołkowski.

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w której służy ks. Jastrzębski, swoim zasięgiem obejmuje Rynarcice, Składowice, Żelazny Most, Mleczno i Dąbrowę Górną.

 

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.