×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

W Kotli rywalizowały sołectwa. Turniej wsi, który bawi i integruje

Tegoroczna majówka w gminie Kotla rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Na terenach rekreacyjnych w sąsiedztwie boiska piłkarskiego miejscowego Zrywu odbył się już kolejny Turniej Wsi. W rywalizacji wzięło udział 10 sołectw. Organizatorzy przygotowali pięć arcytrudnych konkurencji sprawnościowych. 

Pogoda na sołecki turniej w Kotli była jak na zamówienie. Pełne słońce, lekki wiatr i plus 15 stopni. Na terenach rekreacyjnych przy piłkarskim boisku Zrywu pojawiły się prawdziwe tłumy mieszkańców gminy.Wszyscy ostrzyli sobie zęby na rywalizację. Organizatorzy po raz kolejny nie zawiedli i przygotowali dla śmiałków pięć arcytrudnych konkurencji. O każdej z nich, z charakterystycznym dla siebie humorem opowiadał Bartek Adamczak.

Uczestnicy zawodów musieli się bowiem zmierzyć z wyścigiem na bananie, najszybszym dojściem na metę za pomocą skrzynek, nałożeniem na siebie jak największej ilości odzieży. Koronną konkurencją turnieju było oczywiście przeciąganie liny. Po zsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że najlepszą w turnieju była ekipa z sołectwa Chociemyśl. Na drugim stopniu podium stanęli mieszkańcy Krzekotówka, a trzecie miejsce zajęła drużyna Grochowic.

-Cieszę się, że w sportowych rywalizacjach wzięło udział tylu mieszkańców. To dowodzi, że pomysł przypadł do gustu. Emocji było mnóstwo, ale jeszcze ważniejszy jest fakt, że mogliśmy spotkać się i w aktywny sposób spędzić wolny czas. Sądzę, że idea turnieju będzie kontynuowana i już niedługo będziemy zapraszać na kolejną edycję – podsumował Łukasz Horbatowski, wójt gminy Kotla.

Ekipy z pierwszych trzech miejsc dostały pamiątkowe puchary.

 

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.