×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

W Kromolinie będzie bezpieczniej. Kolejna inwestycja zakończona

Blisko 190 tysięcy złotych pochłonęła budowa chodnika w Kromolinie w Gminie Żukowice. Inwestycja została już zakończona, a mieszkańcy mogą korzystać z bezpieczniejszej drogi.

Przez ostatnie tygodnie trwały prace budowlane przy drodze gminnej w Kromolinie. Po lewej stronie drogi, prowadzącej od cmentarza w stronę świetlicy wiejskiej, układano chodnik. Nowy odcinek o długości 212 m połączył się z chodnikiem wybudowanym w latach ubiegłych. Nikt nie ma wątpliwości, że dzięki powstaniu chodnika mieszkańcy Kromolina mogą bezpiecznie i komfortowo przemieszczać się po miejscowości.

Oprócz samego chodnika powstało również oznakowane przejście dla pieszych , które w przyszłości połączy się z chodnikiem po drugiej stronie drogi. Dodatkowo wymieniono stare oprawy oświetleniowe na nowe typu LED. W ramach inwestycji wymieniono też sieć wodociągową wraz z przyłączami, wykonano zjazdy do posesji z kostki kamiennej oraz wypielęgnowano zieleń wzdłuż remontowanego odcinka.

Zadanie realizowane było pn. „Poprawa bezpieczeństwa na terenie Gminy Żukowice poprzez budowę chodników”. Całkowita jego wartość to blisko 190 000 zł. Część środków w kwocie około 92 000 zł Gmina Żukowice pozyskała na ten cel z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Reszta kosztów została pokryta z budżetu gminy.

 

 
tn_01
tn_02
tn_03
tn_04
tn_011
tn_031

Wybrane dla Ciebie

Budują chodnik w Nielubi. Będzie bezpieczniej

Prawie 110 tysięcy złotych pochłonie budowa kolejnej części chodnika w Nielubi w Gminie Żukowice. Prace planowo mają się zakończyć jeszcze w lipcu.

Mieszkańcy Kromolina doczekają się chodnika

160 tysięcy złotych pochłonie budowa chodnika w miejscowości Kromolin w gminie Żukowice. Umowa na realizację zadania już została podpisana. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Zygmunt Jaremowicz.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.