×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

W regionie podsumowują służbę jednostek OSP

W gminie Rudna trwają zebrania sprawozdawczo – wyborcze jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Wczoraj podobne spotkanie odbyło się w Orsku. Gościem był wójt gminy, Adrian Wołkowski, który dziękował zarządowi OSP za służbę i owocną współpracę.

W całym regionie odbywają się zebrania sprawozdawczo – wyborcze. Podobne zorganizowano wczoraj w Orsku, w gminie Rudna. W spotkaniu uczestniczył wójt gminy, Adrian Wołkowski.

-Zarządowi jednostki OSP w Orsku jednogłośnie udzielono absolutorium za ubiegły rok. To oznacza, że jednostką, także w bieżącym roku pokierują prezes Tomasz Czachara oraz naczelnik OSP, Mariusz Zieliński – poinformowano na stronie Internetowej gminy Rudna.

W 2023 roku druhowie z OSP Orsk wzięli udział w 38 akcjach ratowniczych. Były to głównie pożary i likwidacja miejscowych zagrożeń. Odnotowano trzy fałszywe alarmy.

 
r1
r2
r4
r5
r6

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.