×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Wśród uczestników rajdu rozlosowane zostaną nagrody!

Już w najbliższą niedzielę, 28 maja, na terenie Gminy Lubin odbędzie się wyjątkowy rajd rowerowy. Wyjątkowy bo przejechania swojej trasy – wyznaczenia startu i mety, pilnować będą sami uczestnicy.

 

VII Gminny Rajd Rowerowy. Trasę wyznaczają i dokumentują zdjęciami sami uczestnicy, wszyscy spotykają się za to na mecie przy boisku w Kłopotowie. Kto przejedzie minimum przez cztery miejscowości gminy Lubin weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród,  a wśród nich jest rower!

– Aby zakwalifikować się do losowania nagród należy na mecie w Kłopotowie pokazać zdjęcia z tablicami minimum  czterech miejscowości, które były na trasie przejazdu oraz wypełnić formularz konkursowy – informuje Sylwia Rozkosz, rzeczniczka prasowa wójta gminy. Po przejechaniu wyznaczonej przez samych uczestników trasy, należy zrobić pamiątkowe zdjęcia i spotykać się  z pozostałymi uczestnikami i organizatorami na mecie przy boisku w Kłopotowie  w godzinach od 10.00 do 16.00.

Organizatorzy, czyli Ośrodek Kultury Gminy Lubin zachęcają jeszcze chętnych do udziału w imprezie. Formularz zapisowy znajduje się na: stronie internetowej OKGL,  możliwy jest kontakt do organizatora także przez Messenger lub telefon 76 844 82 33.  Wydarzenie jest biletowane symbolicznymi cenami, które zawierają wiele atrakcji

Na mecie tegorocznego rajdu przygotowano mnóstwo atrakcji:

  • Mobilne Muzeum Rowerów- przejażdżka rikszą i nie tylko
  • Igloteka Lody Naturalne
  • Animki- Animatorzy Lubin
  • dmuchańce
  • poczęstunek dla każdej z zapisanych osób
  • medale i wiele więcej…
 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.