Strona główna » Z Chobieni do Ścinawy. Niebawem III Zimowy Trening Biegowy
Minister finansów ogłosił zmianę formuły naliczania podatku miedziowego. Dzięki temu spółka KGHM będzie mogła przeznaczyć zaoszczędzone środki na inwestycje. Zmiany mają wejść w życie od 2026 roku
Z Chobieni do Ścinawy. Niebawem III Zimowy Trening Biegowy
Już 17 grudnia miłośnicy biegania spotkają się w Chobieni w Gminie Rudna by po pokonaniu 34 kilometrów dobiec do Gminy Ścinawa. Tam zakończy się III Zimowy Trening Biegowy, który powoli wkrada się na stałe w kalendarz sportowych wydarzeń naszego regionu.
Pomysł organizowania takich treningów narodził się jeszcze przed pandemią w głowie Tomasza Niwisiewicza z ZG Run. Obostrzenia pandemiczne pokrzyżowały plany organizacji Ultra Maratonu Klasztornego więc po ogłoszeniu końca obostrzeń pandemicznych chętni spotkali się w zimowej aurze na zwykłej przebieżce. Zainteresowanie przerosło organizatorów. Okazją do biegu były urodziny Tomasza Niwisiewicza, liczył na świętowanie w małej grupie, a tymczasem w Ścinawie pojawiło się 50 osób. Rok później było jeszcze lepiej!
– W następnym roku postanowiliśmy kontynuować bieganie zimowe. By ludzie się nie nudzili wybraliśmy prawy brzeg Odry i trasę Dziewin – Prochowice – w sumie 25 kilometrów. Doświadczeni po ubiegłym roku pozyskaliśmy sponsorów w Prochowicach oraz jak zawsze – wsparcie burmistrza Ścinawy. Zawsze zachęcając potencjalnych sponsorów proszę o to, co kojarzy się z ich miejscowością. I właśnie tak na drugiej edycji w pakietach pojawiły się ścinawskie patisony i szparagi oraz słynny Pasztet Prochowicki. Stowarzyszenie Kraina Łęgów Odrzańskich podarowało torby, mapy oraz koszulki, a grupa Aktywni Dziewin i Ekomuzeum Osady Rybackiej w Dziewinie ugościli biegaczy. Zadbaliśmy też o jednolite koszulki, które świetnie wyglądały na trasie. Pani Burmistrz Prochowic zrobiła wielką ucztę dla nas. Był dzik, była loteria, była świetna atmosfera – wspomina Tomasz Niwisiewicz.
Przed miłośnikami zimowego biegania trzeci bieg. 17 grudnia będą mieli do pokonania najdłuższą jak do tej pory trasę – 34 kilometry z Chobieni do Ścinawy. Liczymy na to, że śnieg w tym tygodniu się jeszcze pojawi by trening był naprawdę zimowy, a jeśli się nie uda to 60 osób, które zapisały się na tegoroczny bieg może liczyć na doskonałą zabawę, sportowe wyzwanie i niepowtarzalną atmosferę.
– Postanowiliśmy tym razem pobiec w dół rzeki Odry . Trochę nadłożymy kilometrów, ale ekipa jest jak zwykle silna. Punkty na trasie tym razem będą dwa. Mamy świetnych sponsorów, którym dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie naszej inicjatywy – dodaje Niwisiewicz.
Do tej pory Adaś miał normalne życie – rósł, bawił się z kolegami, chodził do szkoły, cieszył się z wakacji. Nic nie zapowiadało dramatu jaki rozpoczął się pod koniec grudnia zeszłego roku. Wigilie rodzina świętowała w swoim gronie, ale pierwszego dnia świąt chłopiec poczuł się źle, wymiotował. Początkowo bliscy myśleli, że chłopiec czymś się zatruł, […]
Polkowiccy policjanci zatrzymali po pościgu 52–letniego kierowcę land rovera. Mężczyzna pomimo wyraźnych sygnałów dawanych przez policję, nie planował się zatrzymać. Wcisną gaz do dechy i zaczął uciekać. Daleko nie zajechał i już po kilku minutach był w rękach policji.
Spółka KGHM wraz z Biegiem Piastów zapraszają na Akademię Biegową na Polanie Jakuszyckiej. To darmowe zajęcia z nauki biegania na nartach dla dzieci. Chętni spotykają się w każdą sobotę i niedzielę, a cała akcja potrwa do końca marca.
Zespół Chaber z Gminy Żukowice obchodził 20-lecie swojego istnienia. Uroczystość była doskonałą okazją do spotkania z przyjaciółmi grupy, wręczenia nagrody za Wybitne Osiągnięcia w Dziedzinie Kultury i wspólnej zabawy.
Po zimowej przerwie na parkietu ORLEN Superligi powracają szczypiorniści. W pierwszym w tym roku swoim domowym meczu, zawodnicy MKS Zagłębia Lubin podejmą w hali RCS, zespół Zepter KPR Legionowo.
Smutna wiadomość nadeszła dzisiaj z Legnicy. Zmarł Bogdan Grzeszczak, znakomity i lubiany aktor legnickiego Teatru im. Modrzejewskiej. – Nie tylko legnicka kultura traci wspaniałego artystę. Widzowie zapamiętają go, jako odtwórcę wspaniałych ról, kreatora licznych postaci, mistrza słowa -napisali w social mediach koleżanki i koledzy aktora.
Spółka KGHM wraz z Biegiem Piastów zapraszają na Akademię Biegową na Polanie Jakuszyckiej. To darmowe zajęcia z nauki biegania na nartach dla dzieci. Chętni spotykają się w każdą sobotę i niedzielę, a cała akcja potrwa do końca marca.
Polkowiccy policjanci zatrzymali po pościgu 52–letniego kierowcę land rovera. Mężczyzna pomimo wyraźnych sygnałów dawanych przez policję, nie planował się zatrzymać. Wcisną gaz do dechy i zaczął uciekać. Daleko nie zajechał i już po kilku minutach był w rękach policji.
Spółka KGHM wraz z Biegiem Piastów zapraszają na Akademię Biegową na Polanie Jakuszyckiej. To darmowe zajęcia z nauki biegania na nartach dla dzieci. Chętni spotykają się w każdą sobotę i niedzielę, a cała akcja potrwa do końca marca.