×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Zaproszenie na forum rolnicze powiatu lubińskiego

Władze gminy Rudna zapraszają wszystkich zainteresowanych rolników na Forum Rolnicze Powiatu Lubińskiego. Spotkanie odbędzie się 25 stycznia, w Centrum Kultury Gminy Rudna.

Forum organizowane jest przez Dolnośląską Izbę Rolniczą, Radę Powiatową oraz wójta gminy Rudna, Adriana Wołkowskiego. Podczas Forum zaplanowano szkolenie dotyczące nowego rodzaju płatności bezpośrednich – warunkowość i ekoschematy. W Forum będą uczestniczyć przedstawiciele instytucji pracujących na rzecz rolnictwa, rolnicy oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego i rolniczego.

Forum zaplanowano 25 stycznia w Centrum Kultury Gminy Rudna. Początek o godz. 10.

 

Wybrane dla Ciebie

Rudna zaprasza na gminne obchody górniczego święta

Podobnie, jak przed rokiem, władze gminy Rudna zapraszają wszystkich mieszkańców do obchodów górniczego święta. Uroczystości zaplanowano w sobotę, 3 grudnia i rozpoczną się mszą świętą w intencji górników i ich rodzin. Po nabożeństwie odbędzie się górniczy korowód i tradycyjna biesiada barbórkowa.

Nowy rok akademicki Uniwersytetu Senioralnego w Rudnej rozpoczęty

W Centrum Kultury Gminy Rudna uroczyście rozpoczęto nowy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dla seniorów przygotowano szereg ciekawych zajęć, wyjazdów, zawodów sportowych. – Życzę, aby ten nowy semestr był pełen energetycznych spotkań, pasji i zaangażowania – mówił na uroczystej inauguracji UTW, Adrian Wołkowski, wójt gminy.

Nowy pojazd dostawczy dla Centrum Kultury w Rudnej

Władze gminy Rudna zakupiły nowy samochód dostawczy, który będzie wykorzystywany przez miejscowe Centrum Kultury. Pojazd posłuży pracownikom placówki do obsługi gminnych imprez i przewozu sprzętu w codziennej działalności placówki.

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców

Za tydzień, w poniedziałek, 30 maja, w Centrum Kultury w Rudnej odbędzie się bezpłatne szkolenie dla lokalnych przedsiębiorców. Podczas spotkania, eksperci i specjaliści z zakresu prawa podatkowego, przedstawią obowiązujące przepisy dotyczące ulg i zwolnień. Uczestnicy dowiedzą się także, jak skutecznie pozyskiwać fundusze unijne na rozwój small biznesu.