×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Zenek Martyniuk gwiazdą gminnego święta w Radwanicach

Koncerty, spektakle, pokaz laserów, lokalni artyści, stoiska tematyczne przygotowane przez sołectwa, park rozrywki i… dużo, dużo zabawy. Tak będą wyglądały tegoroczne Dni Gminy Radwanice, które zaplanowano 16 i 17 czerwca. Będzie się działo!

Dni Gminy Radwanic rozpoczną się 16 czerwca wizytą w mobilnym planetarium w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Kulminacja gminnego święta nastąpi w sobotę, 17 czerwca. Dzień rozpocznie się od występu lokalnych artystów i widowiskowego spektaklu w wykonaniu Gwardii Gryfa. O 18. na scenie pojawi się zespół Babylon z twórczością Boney M. Natomiast o 19.30 wystąpi Zenek Martyniuk z zespołem Akcent.

O godz. 21. pojawi się zespół „Daj to głośniej” a godzinę później nastąpi pokaz laserów. Dni Gminy Radwanice zakończy dyskoteka z dj Mateuszem Żytą.

 
dni radwanic

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!