×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Dzień świętej Barbary w KGHM – pobudki, msza i kwiaty pod pomnikiem

Tradycyjną górniczą pobudką i uroczystą mszą świętą rozpoczęto świętowanie Dnia Górnika. W nabożeństwie biorą udział prezesi KGHM, członkowie Rady Nadzorczej, dyrektorzy oddziałów górniczych i hutniczych, związkowcy i mieszkańcy Lubina. 

W całym regionie dzisiaj od rana rozbrzmiewają dźwięki zakładowych górniczych orkiestr. Wczesnym rankiem orkiestry tradycyjnie budziły członków zarządu KGHM i dyrektorów naczelnych oddziałów górniczych. O godzinie 9. w sanktuarium pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe na lubińskim osiedlu Przylesie celebrowana była uroczysta msza święta w intencji górników Polskiej Miedzi i ich rodzin.

-4 grudnia to szczególny dzień dla braci górniczej. Dzisiaj świętują wszyscy pracownicy KGHM, ale także górnicy pracujący przecież w spółkach Grupy KGHM. Dzień Górnika to także podsumowanie naszej rocznej działalności, cieszymy się z wyników produkcyjnych i finansowych. Życzymy wszystkim naszym pracownikom górniczego szczęścia i pomyślności w życiu osobistym – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Tegoroczne uroczystości barbórkowe są szczególne zwłaszcza dla Zakładów Górniczych Lubin, które świętują jubileusz 55-lecia istnienia.

-Rzeczywiście to dla nas wyjątkowy rok i dzień. Jesteśmy najstarszą kopalnią w Polskiej Miedzi. Jesteśmy z niej dumni. Wszyscy się uczyliśmy górnictwa właśnie na tej kopalni, tam dorastaliśmy zawodowo i kształciliśmy się. ZG Lubin to dla nas drugi dom – powiedział Krzysztof Tkaczuk, dyrektor naczelny Zakładów Górniczych Lubin.

Uroczystą mszę świętą w intencji górników odprawił dzisiaj ordynariusz diecezji legnickiej, ks. biskup Andrzej Siemieniewski. Obecni byli także m.in. biskup diecezji zielonogórsko – gorzowskiej, ks. Tadeusz Lityński, ks. prałat Wiesław Migdał, długoletni proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe, który w tym roku świętował jubileusz 55-lecia swojego kapłaństwa. Nie zabrakło przedstawicieli parlamentu – ministra Krzysztofa Kubowa, delegacji miasta i powiatu oraz związkowców KGHM i zwykłych mieszkańców Lubina.

-Dzisiaj świętujemy razem z naszymi braćmi górnikami. Wszystkim naszym kolegom życzymy górniczego szczęścia – podsumował Marcin Braszczok, przewodniczący Związku Zawodowego „Miedziowi”.

Centralne uroczystości barbórkowe zakończą się dzisiaj złożeniem kwiatów pod pomnikiem dr Jana Wyżykowskiego w Lubinie. Początek tej uroczystości o godz. 13.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.