To był wielki dzień dla studentów Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Po raz pierwszy w historii, dyplomy magistra inżyniera odebrali absolwenci studiów II st. kierunku „Górnictwa i geologii”. Podczas kameralnej uroczystości nagrodzono także stypendystów KGHM, przyznano też zaszczytny tytuł „Primus Inter Pares” – najlepszego studenta uczelni.
Łącznie nagrodzono 44 studentów kończących już naukę w szacownych murach polkowickiej Alma Mater. Przedstawiciele uczelni wręczyli dyplomy świeżo upieczonym inżynierom i po raz pierwszy – magistrom inżynierom, którzy ukończyli kierunek „Górnictwo i geologia” – jeden z najbardziej popularnych w UJW.
-Taka uroczystość napawa nas nostalgią, bo te relacje międzyludzkie dobiegają właśnie końca. Z racji ukończonych studiów i zdobytego wykształcenia są predestynowani do pełnienia kierowniczych stanowisk w swoich zakładach pracy. Jako uczelnia, od wielu już lat ściśle współpracujemy z firmami zagłębia miedziowego, więc liczymy, że nasze więzi ze studentami nie wygasną, tylko zmienią swój charakter – powiedział prorektor dr Miłosz Czopek, prof. UJW.
Dyplomy ukończenia studiów otrzymali więc absolwenci kierunków technicznych, czyli Górnictwa i geologii, Logistyki, Mechatroniki i Informatyki.
Paweł Bujak i Marek Siwak ukończyli kierunek Górnictwa i geologii.
-Rzeczywiście to duża chwila w naszym życiu, bo udało się skończyć studia. Pracowaliśmy bardzo ciężko. Cieszymy się, że mogliśmy ukończyć ten kierunku, bo nasze kompetencje i umiejętności zawodowe się zwiększyły, co może skutkować awansem w pracy. Na pewno jest to jakiś duży krok w kierunku rozwoju – przyznali obaj panowie inżynierowie.
Najlepszą studentką została Katarzyna Szczotka z kierunku „Logistyka” uzyskując średnią ocen 5.0.
-Przez 3,5 roku zmagaliśmy się z trudami połączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym i jeszcze nauką i zajęciami na uczelni. A teraz na koniec pozostała taka pustka i chyba ulga zarazem. Studiowało się tutaj świetnie, znakomici wykładowcy, którzy doskonale potrafią przekazać swoją wiedzę – powiedziała nam laureatka prestiżowego tytułu „Primus Inter Pares”.
Podczas spotkania, po raz kolejny nagrodzono także stypendystów KGHM, czyli tych, którzy swoimi osiągnięciami naukowymi wyróżniają się spośród pozostałych. Prawdziwą liderką w gronie takich osób jest Justyna Żołnierczyk, inżynier górnictwa i geologii, pracownik kopalni ZG Polkowice – Sieroszowice, sześciokrotna stypendystka KGHM.
– Studia są bardzo ciekawe. Jest to model praktyczny studiów, czyli połączenie praktyki i wiedzy. Tej wiedzy, której nam brakowało. Pracuję w kopalni Polkowice-Sieroszowice w dziale technologii górniczej, w związku z tym ta wiedza a jest mi niezbędna w codziennej pracy. Jestem osobą, która chętnie zdobywa nową wiedzę, chcę poszerzać swoje horyzonty. Sześciokrotnie, na siedem semestrów, otrzymałam stypendium KGHM. Mówi się, że górnictwo i geologia nie jest dziedziną do wyuczenia się, jest to sztuka górnicza, na którą składa się wiele umiejętności, jest to olbrzymie spektrum wiedzy. Temu trzeba poświęcić wiele czasu. To musi być pasja – przyznaje rekordzistka wśród stypendystów KGHM.
-KGHM Polska Miedź S.A. jest partnerem polkowickiej Uczelni – mówi Marek Wachnik, kierownik Wydziału Rekrutacji Budowania Wizerunku KGHM Polska Miedź S.A. –W tym semestrze mamy 18 stypendystów KGHM studentów I i II stopnia. Bardzo się cieszymy, że jako firma, możemy wspierać rozwój zawodowy studentów i rozwijać szkolnictwo. Aby zdobyć stypendium KGHM trzeba oczywiście spełnić odpowiednie kryteria, ale osoba ambitna, osoba której zależy na podnoszeniu kwalifikacji może w ten sposób finansować sobie studia.
A wszystkim, którzy myślą o rozpoczęciu swojej dalszej edukacji właśnie w murach Uczelni Jana Wyżykowskiego odsyłamy do szczegółowej oferty kierunków kształcenia, która znajduje się na stronie Internetowej szkoły.
Majestatyczny buk rosnący w zabytkowym parku w Dalkowie w gminie Gaworzyce zwyciężył w prestiżowym plebiscycie na „Europejskie Drzewo Roku”. Na okazałe drzewo oddano blisko 150 tysięcy głosów.
Znamy już kandydatów do miejskich wyróżnień przyznawanych przez prezydenta i Radę Miejską w Legnicy. Uroczystość wręczenia wszystkich prestiżowych nagród odbędzie się tradycyjnie podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej.
Wracamy do wczorajszego poważnego wypadku na trasie ekspresowej S3. Przypomnijmy, że na pasie w kierunku Lubina zderzyły się dwa pojazdy. Sprawcą zdarzenia był 46-letni kierowca toyoty, który nie dość, że nieprawidłowo zatrzymał się nagle na S3, to jeszcze był pod wpływem narkotyków.
To „Łowcy Głów” z Dolnego Śląska zatrzymali Dawida Z., który 18 stycznia wjechał samochodem w grupę przechodniów na głogowskiej starówce. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia przed przyjazdem policji i był poszukiwany przez dwa miesiące. Został zatrzymany wczoraj wieczorem.
Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych. Do wypadku doszło na trasie ekspresowej S3 w kierunku Lubina, na wysokości stacji paliw koncernu BP.
W ramach tegorocznych obchodów Dnia Osadnika w Gminie Lubin zorganizowano konkurs „Moje drzewo genealogiczne – moje korzenie”. Jego uczestnicy mieli za zadanie stworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny na tle wydarzeń historycznych.
W sobotę, 29 marca, w Radwanicach, zainaugurowana zostanie tegoroczna edycja Dolnośląskiej Międzygminnej Olimpiady Sportowej. Cały cykl odbędzie się na terenie siedmiu gmin i potrwa do 21 czerwca.
Wracamy do wczorajszego poważnego wypadku na trasie ekspresowej S3. Przypomnijmy, że na pasie w kierunku Lubina zderzyły się dwa pojazdy. Sprawcą zdarzenia był 46-letni kierowca toyoty, który nie dość, że nieprawidłowo zatrzymał się nagle na S3, to jeszcze był pod wpływem narkotyków.
Majestatyczny buk rosnący w zabytkowym parku w Dalkowie w gminie Gaworzyce zwyciężył w prestiżowym plebiscycie na „Europejskie Drzewo Roku”. Na okazałe drzewo oddano blisko 150 tysięcy głosów.