×
*** 19-letni Bartosz Ż. usłyszał już zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. To on z broni palnej postrzelił w głowę 44-latka ***

Górnictwo i geologia to szerokie spektrum wiedzy, to sztuka i pasja

To był wielki dzień dla studentów Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Po raz pierwszy w historii, dyplomy magistra inżyniera odebrali absolwenci studiów II st. kierunku „Górnictwa i geologii”. Podczas kameralnej uroczystości nagrodzono także stypendystów KGHM, przyznano też zaszczytny tytuł „Primus Inter Pares” – najlepszego studenta uczelni.

Łącznie nagrodzono 44 studentów kończących już naukę w szacownych murach polkowickiej Alma Mater. Przedstawiciele uczelni wręczyli dyplomy świeżo upieczonym inżynierom i po raz pierwszy – magistrom inżynierom, którzy ukończyli kierunek „Górnictwo i geologia” – jeden z najbardziej popularnych w UJW.

-Taka uroczystość napawa nas nostalgią, bo te relacje międzyludzkie dobiegają właśnie końca. Z racji ukończonych studiów i zdobytego wykształcenia są predestynowani do pełnienia kierowniczych stanowisk w swoich zakładach pracy. Jako uczelnia, od wielu już lat ściśle współpracujemy z firmami zagłębia miedziowego, więc liczymy, że nasze więzi ze studentami nie wygasną, tylko zmienią swój charakter – powiedział prorektor dr Miłosz Czopek, prof. UJW.

Dyplomy ukończenia studiów otrzymali więc absolwenci kierunków technicznych, czyli Górnictwa i geologii, Logistyki, Mechatroniki i Informatyki.

Paweł Bujak i Marek Siwak ukończyli kierunek Górnictwa i geologii.

-Rzeczywiście to duża chwila w naszym życiu, bo udało się skończyć studia. Pracowaliśmy bardzo ciężko. Cieszymy się, że mogliśmy ukończyć ten kierunku, bo nasze kompetencje i umiejętności zawodowe się zwiększyły, co może skutkować awansem w pracy. Na pewno jest to jakiś duży krok w kierunku rozwoju – przyznali obaj panowie inżynierowie.

Najlepszą studentką została Katarzyna Szczotka z kierunku „Logistyka” uzyskując średnią ocen 5.0.

-Przez 3,5 roku zmagaliśmy się z trudami połączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym i jeszcze nauką i zajęciami na uczelni. A teraz na koniec pozostała taka pustka i chyba ulga zarazem. Studiowało się tutaj świetnie, znakomici wykładowcy, którzy doskonale potrafią przekazać swoją wiedzę – powiedziała nam laureatka prestiżowego tytułu „Primus Inter Pares”.

Podczas spotkania, po raz kolejny nagrodzono także stypendystów KGHM, czyli tych, którzy swoimi osiągnięciami naukowymi wyróżniają się spośród pozostałych. Prawdziwą liderką w gronie takich osób jest Justyna Żołnierczyk, inżynier górnictwa i geologii, pracownik kopalni ZG Polkowice – Sieroszowice, sześciokrotna stypendystka KGHM.

– Studia są bardzo ciekawe. Jest to model praktyczny studiów, czyli połączenie praktyki i wiedzy. Tej wiedzy, której nam brakowało. Pracuję w kopalni Polkowice-Sieroszowice w dziale technologii górniczej, w związku z tym ta wiedza a jest mi niezbędna w codziennej pracy. Jestem osobą, która chętnie zdobywa nową wiedzę, chcę poszerzać swoje horyzonty. Sześciokrotnie, na siedem semestrów, otrzymałam stypendium KGHM. Mówi się, że górnictwo i geologia nie jest dziedziną do wyuczenia się, jest to sztuka górnicza, na którą składa się wiele umiejętności, jest to olbrzymie spektrum wiedzy. Temu trzeba poświęcić wiele czasu. To musi być pasja – przyznaje rekordzistka wśród stypendystów KGHM.

-KGHM Polska Miedź S.A. jest partnerem polkowickiej Uczelni – mówi Marek Wachnik, kierownik Wydziału Rekrutacji Budowania Wizerunku KGHM Polska Miedź S.A. –W tym semestrze mamy 18 stypendystów KGHM studentów I i II stopnia. Bardzo się cieszymy, że jako firma, możemy wspierać rozwój zawodowy studentów i rozwijać szkolnictwo. Aby zdobyć stypendium KGHM trzeba oczywiście spełnić odpowiednie kryteria, ale osoba ambitna, osoba której zależy na podnoszeniu kwalifikacji może w ten sposób finansować sobie studia.

A wszystkim, którzy myślą o rozpoczęciu swojej dalszej edukacji właśnie w murach Uczelni Jana Wyżykowskiego odsyłamy do szczegółowej oferty kierunków kształcenia, która znajduje się na stronie Internetowej szkoły.

 

Wybrane dla Ciebie

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]

Posprzątali Kłopotów. Zadbali o swoją miejscowość

Świata to doskonała akcja by spędzić aktywnie czas, pokazać dzieciom właściwe zachowania i zadbać o najbliższa okolicę. I właśnie to zrobili mieszkańcy Kłopotowa w Gminie Lubin.

W sobotę Lubin świętuje razem ze strażakami!

W sobotę mieszkańców Lubina czekają kolejne atrakcje. Na błoniach odbędzie się Festyn Strażacki organizowany przez Państwową Straż Pożarną w Lubinie i Powiat Lubiński. Będzie muzyka, będą konkursy z nagrodami i pokazy. Zobaczycie wozy strażackie i akcje gaszenia płonącego samochodu. 

Plener rzeźbiarski już w ten weekend! Zapraszamy!

Już jutro w parku Leśnym w Lubinie rozpocznie się dwudniowy Plener rzeźbiarski. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w rzeźbieniu to doskonała okazja!

Piotr Cybulski: Służąc gminie, służę też człowiekowi

Rozmowa z Piotrem Cybulskim, nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Polkowicach, pasjonatem i miłośnikiem lasów, byłym nadleśniczym Nadleśnictwa Lubin i były parlamentarzystą zagłębia miedziowego.

Festiwal biegowy BORYRUN już w niedzielę. Zapraszamy do Kliczkowa!

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja, w Dzień Matki zapraszamy na Zamek Kliczków, wokół którego odbędzie się druga edycja festiwalu biegowego BoryRun. Szykuje się naprawdę mega wydarzenie, oby tylko pogoda nie popsuła plany organizatorom.

Na sygnale

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]