×
*** Burmistrz Chocianowa został zatrzymany przez policję po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, ubliżał policjantom i domagał się odstąpienia od dalszych czynności ***

Turniej o Puchar Związku Pracodawców już w najbliższą sobotę

Już w najbliższą sobotę, 16 września, o godz. 10. na obiektach sportowych Górnika Polkowice, rozpocznie się VII Turniej Piłkarski o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź. Honorowy patronat nad turniejem tradycyjnie objął sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, Krzysztof Kubów. Głównym partnerem i sponsorem wydarzenia jest spółka KGHM Polska Miedź S.A.

Tegoroczna edycję turnieju, Pracodawcy organizują wspólnie z klubem sportowym Górnik Polkowice, w partnerstwie z gminą Polkowice. Partnerem głównym oraz sponsorem wydarzenia jest KGHM Polska Miedź SA.

O puchar wśród drużyn VIP powalczą przedstawiciele Związku Pracodawców Polska Miedź, służb mundurowych, samorządowców oraz księży. Natomiast o podium w Turnieju głównym walczyć będzie 18 drużyn:
1. KGHM ZANAM
2. Energetyka
3. Pol – Miedź Trans
4. Gmina Lubin
5. Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa
6. NSZZ „Solidarność” przy ZG Polkowice – Sieroszowice
7. ZG Lubin
8. ZG Rudna
9. Starostwo Powiatowe w Legnicy
10. Huta Miedz Legnica
11. Zakłady Wzbogacania Rud
12. Mine Master
13. Profestal
14. Zakład Hydrotechniczny
15. Mercus Logistyka
16. Gmina Polkowice
17. Huta Miedzi Głogów (2 drużyny).

Sponsorami wydarzenia są: KGHM ZANAM, Lubinpex, RUKA projekt, Energetyka, PCUZ, Staropolanka oraz Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej WPEC w Legnicy. Patronat medialnY objęli: e-legnickie, zmiedzi.pl, Radio Wrocław, Gazeta Wrocławska, TVP3 Wrocław, TV Regionalna, Gazeta Polkowicka, Puls Polkowic oraz Wiesz Więcej.

Rozgrywki odbywać się będą na obiektach sportowych KS Górnik Polkowice, teren przy stadionie
(ul. Kopalniana 4 w Polkowicach).

 
turniej

Wybrane dla Ciebie

Spotkali się wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Legnickiego

W Starostwie Powiatowym w Legnicy odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów, w którym udział wzięli gospodarze gmin i miast powiatu legnickiego.

Kulinarne szaleństwa w Wiercieniu. Zapraszamy na Festiwal Zupy!

Ośrodek Kultury Gminy Lubin i Mieczysław Hubka, sołtys Wiercienia w Gminie Lubin, rada sołecka oraz Stowarzyszenia Nasz Wiercień zapraszają na pyszną zupę. Zarezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę, 15 czerwca! Początek imprezy o godzinie 16!

Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy kresowej rodziny

Uczniowie szkół powiatu polkowickiego zdobyli zaszczytne laury w konkursie pod hasłem: „Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy Kresowej rodziny”. Wydarzenie dedykowane było uczniom z trzech województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Laureatom gratulujemy! 

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych. 

Zatrzymali trzech mężczyzn z narkotykami. Teraz staną przed sądem

Mundurowi z komisariatu w Prochowicach przy współpracy z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali trzech mężczyzn. Znaleziono przy nich narkotyki. Cała trójka odpowie za to przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi in kara do 3 lat więzienia.

Pisklaki sokoła wędrownego z HM Głogów i ZWR już mają imiona

Luna, Uncja, Rudna, Flotka, Miedziak i Flotek – takie imiona sokołom wędrownym nadali pracownicy Huty Miedzi Głogów oraz Zakładów Wzbogacania Rud. Przypomnijmy, że ptaki zagnieździły się na kominie HM Głogów oraz na platformie budynku ZWR w Polkowicach.

Sport

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych.