×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Turniej o Puchar Związku Pracodawców już w najbliższą sobotę

Już w najbliższą sobotę, 16 września, o godz. 10. na obiektach sportowych Górnika Polkowice, rozpocznie się VII Turniej Piłkarski o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź. Honorowy patronat nad turniejem tradycyjnie objął sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, Krzysztof Kubów. Głównym partnerem i sponsorem wydarzenia jest spółka KGHM Polska Miedź S.A.

Tegoroczna edycję turnieju, Pracodawcy organizują wspólnie z klubem sportowym Górnik Polkowice, w partnerstwie z gminą Polkowice. Partnerem głównym oraz sponsorem wydarzenia jest KGHM Polska Miedź SA.

O puchar wśród drużyn VIP powalczą przedstawiciele Związku Pracodawców Polska Miedź, służb mundurowych, samorządowców oraz księży. Natomiast o podium w Turnieju głównym walczyć będzie 18 drużyn:
1. KGHM ZANAM
2. Energetyka
3. Pol – Miedź Trans
4. Gmina Lubin
5. Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa
6. NSZZ „Solidarność” przy ZG Polkowice – Sieroszowice
7. ZG Lubin
8. ZG Rudna
9. Starostwo Powiatowe w Legnicy
10. Huta Miedz Legnica
11. Zakłady Wzbogacania Rud
12. Mine Master
13. Profestal
14. Zakład Hydrotechniczny
15. Mercus Logistyka
16. Gmina Polkowice
17. Huta Miedzi Głogów (2 drużyny).

Sponsorami wydarzenia są: KGHM ZANAM, Lubinpex, RUKA projekt, Energetyka, PCUZ, Staropolanka oraz Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej WPEC w Legnicy. Patronat medialnY objęli: e-legnickie, zmiedzi.pl, Radio Wrocław, Gazeta Wrocławska, TVP3 Wrocław, TV Regionalna, Gazeta Polkowicka, Puls Polkowic oraz Wiesz Więcej.

Rozgrywki odbywać się będą na obiektach sportowych KS Górnik Polkowice, teren przy stadionie
(ul. Kopalniana 4 w Polkowicach).

 
turniej

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.