W sobotę rano doszło do czterech wstrząsów w kopalniach KGHM. Wszyscy górnicy zostali wyprowadzeni z rejonu zagrożenia *** Na cmentarzu komunalnym w Polkowicach pochowano komendanta lubińskiej policji. Śp. Waldemar Cichocki miał 53 lata *** W wielu miastach naszego regionu oddano hołd ofiarom Rzezi Wołyńskiej
Policjanci z Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą, do której doszło na terenie jednej z posesji w Chojnowie. Mężczyźni zaczęli szarpać, popychać oraz grozić kobiecie, która stanęła im w drzwiach uniemożliwiającym tym samym im wyjście i kradzieży metalowych drzwi. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat więzienia.
Na jednej z posesji w Chojnowie doszło do zuchwałej kradzieży rozbójniczej. Dwóch mieszkańców powiatu legnickiego dokonało kradzieży metalowych drzwi wartości 600 złotych. Po kilku godzinach wrócili jednak w to samo miejsce, by ukraść kolejne drzwi, tym razem wartości 1000 złotych.
– 21-letnia kobieta widząc całe zdarzenie, stanęła w drzwiach, uniemożliwiając wyjście mężczyznom z pomieszczenia. Sprawcy widząc nieugiętość kobiety, zaczęli ją szarpać, popychać, a także grozić uszkodzeniem jej ciała. Jeden z mężczyzn uciekł, natomiast drugiego ujęła pokrzywdzona i o całym zdarzeniu poinformowała chojnowskich policjantów. Funkcjonariusze błyskawicznie zjawili się na miejscu i zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Następnie udano się w pościg za jego wspólnikiem. Po kilkunastu godzinach zatrzymano 50-latka i przewieziono do Komisariatu Policji w Chojnowie – relacjonuje mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.
Sprawcom przedstawiono już zarzut, za który grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót pociągów pasażerskich do Chocianowa po ponad dwóch dekadach przerwy okazał się nie tylko końcem komunikacyjnego wykluczenia gminy, ale również początkiem ambitnej wizji rozwoju transportu kolejowego w zachodniej części Dolnego Śląska.
Sportowe emocje, rywalizacja w duchu fair play i okazja do sprawdzenia własnych możliwości – już wkrótce w siłowni Centrum Usług Społecznych ROSZARNIA w Radwanicach odbędzie się turniej w wyciskaniu sztangi leżąc.
KGHM konsekwentnie realizuje strategię transformacji energetycznej i rozbudowy własnych odnawialnych źródeł energii. Spółka podpisała właśnie umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na preferencyjne finansowanie projektów fotowoltaicznych, które powstaną na terenach należących do Polskiej Miedzi.
W Prochowicach uczczono pamięć ofiar zbrodni dokonanych przez OUN-UPA na ludności polskiej na Kresach Wschodnich. Uroczystość upamiętniająca ofiary tragicznych wydarzeń sprzed lat odbyła się pod tablicą pamiątkową Zygmunta Jana Rumla – patrona Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Prochowicach.
Na mapie przyrodniczych skarbów Gminy Polkowice pojawiło się nowe, wyjątkowe miejsce. „Żukowskie Śnieżyce” to nazwa nowo utworzonego rezerwatu przyrody, który jest pierwszym tego typu obszarem chronionym na terenie gminy.
Gmina Grębocice realizuje kolejną inwestycję mającą zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców i poprawić gotowość do reagowania w sytuacjach kryzysowych. Wójt Gminy Grębocice podpisał umowę na budowę gminnego magazynu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, który powstanie w miejscowości Bucze.
Sportowe emocje, rywalizacja w duchu fair play i okazja do sprawdzenia własnych możliwości – już wkrótce w siłowni Centrum Usług Społecznych ROSZARNIA w Radwanicach odbędzie się turniej w wyciskaniu sztangi leżąc.
Na Cmentarzu Komunalnym w Polkowicach odbyły się dziś uroczystości pogrzebowe śp. inspektora Waldemara Cichockiego, komendanta powiatowego policji w Lubinie. W ostatniej drodze towarzyszyli mu najbliżsi, przyjaciele oraz liczne grono funkcjonariuszy i współpracowników, z którymi przez lata pełnił służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców regionu.
Powrót pociągów pasażerskich do Chocianowa po ponad dwóch dekadach przerwy okazał się nie tylko końcem komunikacyjnego wykluczenia gminy, ale również początkiem ambitnej wizji rozwoju transportu kolejowego w zachodniej części Dolnego Śląska.