×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Dajcie znać jeśli zauważycie potrzebujących wsparcia

Zima wraca. Niebawem temperatury spadną poniżej zera. Policjanci z regionu apelują do mieszkańców o wsparcie i informacje o osobach bezdomnych, które w mrozy są narażone na utratę zdrowia, a nawet życia.

 

Prognozy pogody są nieubłagane. Ma być coraz chłodniej – w końcu zima w pełni. Również w naszym regionie temperatury spadną, a nocą są i tak w granicach zera. Dlatego tez policjanci po raz kolejny patrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni.

– Podczas codziennych czynności policjanci, sprawdzają miejsca gdzie schronienia szukać mogą osoby bezdomne. Bardzo ważnym elementem w tym zakresie jest również współpraca mundurowych z lokalnym samorządem – przypomina Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – W tym wymagającym czasie, policjanci są także wyjątkowo wyczuleni na osoby nadużywające alkoholu. Często solidna dawka procentów powoduje, że zasypiają na parkowych ławkach lub przewracają się na ziemię, nie mając siły wstać i iść dalej. Mundurowi, dobrze wiedzą, że zawsze w takiej sytuacji należy interweniować, ponieważ od tego może zależeć ludzkie zdrowie i życie.

Mundurowi przypominają o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której można zgłosić miejsce przebywania bezdomnych nie wychodząc z domu.  W aplikacji dostępny jest znacznik „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. To dzięki niemu, policjanci mogą szybko zlokalizować osoby potrzebujące i udzielić im niezbędnego wsparcia.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.