×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Pogadanka o bezpieczeństwie z przedszkolakami z Lubina

Mimo rozpoczętych wakacji lubińscy policjanci nie przerwali spotkań w ramach prowadzonych działań profilaktycznych ,,Bezpieczne Wakacje’’ oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Tym razem policjantka odwiedziła przedszkole „Planeta Zdrowia’’ w Lubinie.

 

Policjantka z lubińskiej komendy zajmująca się profilaktyką dzieci i młodzieży, przeprowadziła pogadankę  z dziećmi, które biorą udział w zajęciach organizowanych przez Niepubliczne Przedszkole ,,Planeta Zdrowia’’. Głównym tematem rozmowy  było oczywiście bezpieczeństwo w trakcie trwających wakacji.

– Prowadząca spotkanie przypomniała maluchom zasady bezpiecznych zabaw nad wodą, w tym zakazie kąpieli na niestrzeżonych akwenach wodnych lub bez opieki osób dorosłych oraz o obowiązku używania przez nich kapoków i kamizelek pływając na sprzętach wodnych – powiedziała Anna Szajbler z lubińskiej komendy policji. – Podczas spotkania policjantka poruszyła również temat bezpiecznego zachowania na drodze i podczas zabawy na świeżym powietrzu.

Maluchy słuchały uważnie, nawet tego jak maja się zachować kiedy zostaną sami w domu na chwilę i tego kiedy obce osoby będą zaczepiać dzieci.

 

Wybrane dla Ciebie

Chciała sprzedać, a padła ofiarą oszustki

Metoda, o której już wielokrotnie pisaliśmy – pani chciała sprzedać coś przez internet i zarobić, tymczasem straciła swoje oszczędności. Policjanci apelują – uważajcie i nie podawajcie nikomu danych dostępowych do konta.

Dachowanie na S3. Pięć osób poszkodowanych

Pięć osób, w tym trójka dzieci trafiło do szpitala po tym jak samochód, którym jechali wjechał do rowu i dachował.

Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę winnego kolizji

Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Udowodnił to funkcjonariusz z lubińskiej komendy, który będąc już po pracy zatrzymał sprawcę szkody komunikacyjnej. Jak się okazało, mężczyzna był kompletnie pijany!

Przewrócił się idąc po chodniku. Miał dwa promile i dziecko pod opieką

Nawet pięć lat więzienia może grozić 39-latkowi, który mając pod opieką swoją 3-letnią córeczkę był tak pijany, że nie mógł ustać na nogach. Jego stan zauważył przypadkowy przechodzień, który o wszystkim powiadomił policję.

Policjanci świętują. Wręczono awanse i wyróżnienia

Gratulacje, podziękowania za wzorowa służbę i wsparcie oraz awanse zawodowe – dzisiaj świętują lubińscy policjanci. W Centrum Kultury Muza zorganizowano uroczystą akademię.

3,5 tysiąca porcji marihuany trafiło w ręce policji

Lubińscy policjanci zabezpieczyli ponad 3,5 tysiąca porcji handlowych marihuany oraz 360 porcji handlowych metamfetaminy. W tej sprawie zatrzymano młodego mężczyznę. Ten stanie przed sądem. Grozi mu wyrok do 10 lat więzienia.

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.