×
*** W wielu miejscowościach naszego regionu odbywają się inauguracyjne sesje rad gmin i powiatów. Nowi radni składają ślubowanie, wybierani są starostwie i przewodniczący rad ***

Policjanci kontrolują dzikie kąpieliska

Głogowscy policjanci systematycznie kontrolują miejsca wykorzystywane do kąpieli. Sprawdzane są w szczególności tzw. „dzikie kąpieliska” oraz miejsca, gdzie obowiązuje całkowity zakaz kąpieli. Jest to jedno z zadań prewencyjnych prowadzonych w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, systematycznie odwiedzają miejsca znane nam jako tzw. „dzikie kąpieliska”. Również policjanci patrolujący miasto i teren powiatu głogowskiego, w ramach swoich działań, dokonują stałej kontroli terenów przyległych do Odry oraz samej rzeki. Przypominamy, że jest to szlak żeglugowy objęty zakazem kąpieli.

– Ostrzegamy, że kąpiel i korzystanie ze sprzętów wodnych po alkoholu jest zabronione i może być przyczyną tragedii. Kąpiel w zbiornikach wodnych nie posiadających żadnego zabezpieczenia i oznakowania, jest bardzo niebezpieczna, i stanowi poważne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia – mówi podinsp. Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Najlepszym miejscem do wypoczynku i pływania, są kąpieliska i baseny strzeżone przez służby ratownicze. Miejsca te na terenie miasta i powiatu głogowskiego są odpowiednio zorganizowane i oznakowane.

źródło: KPP Głogów

 

Wybrane dla Ciebie

Stawy w Głogówku tętnią życiem. Nowe pomosty, plaża, boisko

Sporo atrakcji czekało na mieszkańców Głogówka i turystów podczas oficjalnego otwarcia terenu rekreacyjnego na popularnych stawach. Były dmuchańce, zabawy, gry i wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Milion złotych za ustalenie sprawców zatrucia Odry

Komendant główny policji wyznaczył milion złotych nagrody za ustalenie i zatrzymanie sprawcy bądź sprawców skażenia Odry. Tymczasem policjanci w całym kraju monitorują stan rzeki i sprawdzają, czy nie ma kolejnych przypadków śniętych ryb, martwych ptaków i innych zwierząt wodnych.

Trwa długi weekend. Spodziewajmy się wzmożonych kontroli

Rozpoczął się długi weekend, a to oznacza więcej policyjnych patroli na drogach. Funkcjonariusze zapowiadają liczne kontrole, przede wszystkim prędkości i stanu trzeźwości. Jednocześnie apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drogach, by każdy z nas powrócił z wydłużonego weekendu cały i zdrowy.

Katastrofa ekologiczna na Odrze. Tony śniętych ryb, zakaz połowu

Z każdym dniem docierają do nas niepokojące informacje. Z Odry wyławiane są kolejne tony śniętych ryb. Martwe są także bobry na żeremiach i ptaki wodne. Sytuacja jest dramatyczna. To katastrofa ekologiczna – nikt co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Tymczasem wciąż nie wiadomo, co było przyczyną zatrucia rzeki.

W Raszówce przez dwie godziny szukali topielca. Fałszywy alarm?

Przez kilka godzin zastępy strażaków i płetwonurków przeszukiwały zbiornik retencyjny w Raszówce. Ratownicy otrzymali bowiem zgłoszenie o topielcu. Przeszukano jeszcze dwa sąsiednie stawy i nikogo nie znaleziono. Strażacy podejrzewają, że był to głupi żart. Sprawą już zajęła się lubińska policja.

Woda lepszej jakości płynie już nowym wodociągiem. To ważna inwestycja

Władze gminy Rudna oddały do użytku nowy wodociąg łączący miejscowości Brodowice i Chełm. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy obu wiosek będą teraz mogli korzystać z ujęć głębinowych znajdujących się w sołectwie Wysokie. Budowa nowego wodociągu kosztowała ponad 1,2 mln zł, z czego 911 tysięcy gmina pozyskała z puli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Rozmaitości

Nowe rozdanie w gminie Rudna. Nowy wójt i radni zaprzysiężeni

Nowi radni i nowy wójt w gminie Rudna już zaprzysiężeni. Dzisiaj po południu w sali narad Urzędu Gminy odbyła się inauguracyjna sesja, podczas której wszyscy radni i nowy wójt, Zbigniew Grabowski, złożyli ślubowanie. Nowym przewodniczącym Rady Gminy został Andrzej Pakuła, a wiceprzewodniczącymi: Magdalena Piecyk i Dawid Habura.