×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Trwa długi weekend. Spodziewajmy się wzmożonych kontroli

Rozpoczął się długi weekend, a to oznacza więcej policyjnych patroli na drogach. Funkcjonariusze zapowiadają liczne kontrole, przede wszystkim prędkości i stanu trzeźwości. Jednocześnie apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drogach, by każdy z nas powrócił z wydłużonego weekendu cały i zdrowy.

Zapewne wielu z nas postanowiło zafundować sobie jeszcze krótkie wakacje wyjeżdżając z domu na te trzy dni. Pogoda zapowiada się idealna na podróże i spacery, więc warto korzystać z wolnego czasu. Na drogach spodziewamy się zatem wzmożonego ruchu pojazdów. Policjanci zapowiadają, że więcej niż dotychczas będzie patroli.

-W trakcie weekendu policjanci ruchu drogowego będą prowadzić kontrole na głównych trasach wyjazdowych z miast oraz na drogach z największym natężeniem ruchu i ilością wypadków. Ruszając w trasę przygotujmy się do niej, a w trakcie drogi stosujmy się do przepisów ruchu drogowego i zasady ograniczonego zaufania – apeluje asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Funkcjonariusze zapowiadają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Szczególną uwagę zwracać będą na pijanych kierujących.

 

Wybrane dla Ciebie

Policyjna akcja „Prędkość” na drogach całego regionu

Od samego rana policjanci w całym regionie sprawdzają prędkość kierowców. Ostrzegają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla tych wszystkich, którzy nawet w najmniejszym stopniu łamią przepisy ruchu drogowego. Akcja „Prędkość” potrwa do późnych godzin wieczornych.

Pomogli 2-letniej dziewczynce, dostali podziękowania od rodziców

Legniccy policjanci eskortowali do szpitala rodziców 2-letniej dziewczynki, która nagle poczuła się źle. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, rodzina sprawnie i bezpiecznie dotarła przez miasto do lecznicy. Dziewczynka czuje się dzisiaj dobrze, a policjanci otrzymali od rodziców specjalne podziękowania.

Dbajmy o rowery, okazja czyni złodzieja

Wystarczy moment naszej nieuwagi i pozostawiony bez opieki rower, może zniknąć bez śladu. Przekonali się o tym ostatnio właściciele jednośladów, którzy pozostawili je dosłownie na chwilę. To wystarczyło, by złodzieje skorzystali z okazji.

Policjanci zatrzymali kibica Zagłębia, który odpalił racę na Przodku

Lubińscy policjanci ustalili i zatrzymali jednego z kibiców KGHM Zagłębia Lubin, który podczas wczorajszego meczu z Lechem Poznań, odpalił racę świetlną. Młodemu mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz stadionowy. O ostatecznej karze zadecyduje lubiński sąd.

„UCZELNIA 2022” – służby z całego regionu wezwane do akcji

Kraksa samochodowa, pożar, zagrożenie chemikaliami i poszukiwanie ofiar katastrofy – na szczęście to nie czarny dzień w zagłębiu miedziowym a jedynie scenariusz ćwiczeń ratowniczych „UCZELNIA 2022”, w których udział wzięły służby z całego regionu.

200 km/h na liczniku na ekspresówce. Grupa SPEED czuwa i nie pobłaża

Tylko w ciągu jednego dnia lubińscy policjanci ze specjalnej grupy SPEED zatrzymali kilku kierowców, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkość. Niechlubnym rekordzistą okazał się 47-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który mkną trasą ekspresową S3 z Polkowic do Lubina. Na liczniku miał ciut ponad 200 km/h.