×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Poszukiwana Katarzyny Borczyk. Urodziła, potem spalili ciało dziecka

Mundurowi z polkowickiej policji zwracają się z prośbą o pomoc w zatrzymaniu poszukiwanej Katarzyny Borczyk. kobieta poszukiwana jest w związku z art. 160 § 2 – Narażanie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Chodzi o sprawę sprzed 6 lat. Kobieta urodziła dziecko w domu. Noworodek nie przeżył.

 

Zgodnie z informacjami posiadanymi przez policję Katarzyna Borczyk (panieńskie Lewandowska) ostatnio mieszkała w miejscowości Czerńczyce. Poszukiwana jest na podstawie: Art. 160 § 2 Narażanie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, na której ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo.

Ta sprawa zbulwersowała opinię publiczną. Z ustaleń śledczych wynika, że poszukiwana urodziła dziecko z domu. Kiedy zaczął się poród nie zawiadomiła pogotowia, nie szukała również wsparcia lekarzy. Dziecko w trakcie porodu upadło na ziemię i miało uderzyć główką o podłogę. Jak zeznała kobieta – zaniosła ciałko do kotłowni. Dwa dni później ojciec dziecka spalił ciałko w piecu. Mężczyzna odsiedział karę. Katarzyna Borczyk wciąż jest poszukiwana.

Rysopis:

  • SYLWETKA: fotografia z roku 2001, ubiór schludny, rozmiar obuwia – 26 cm, kobieta, narodowość polska, waga 50-69 kg, sylwetka krępa (muskularna)
  • WŁOSY: włosy proste, włosy długie, włosy ciemnoblond
  • UZĘBIENIE: uzębienie pełne
  • WARGI (USTA): wargi średnie
  • USZY / UCHO: uszy wyraźnie przylegające, uszy średnie
  • NOS: kolor nosa naturalny, nos mały, nos prostolinijny
  • OCZY / OKO: oczy wąsko rozstawione, oczy normalnie osadzone
  • CZOŁO: czoło średnie
  • TWARZ: cera czerstwa, twarz owalna

Wzrost: 161-165 CM

Kolor oczu: JASNE

 
10-389888749-108

Wybrane dla Ciebie

Mieszkańcy Niemstowa doczekają się „wypasionego” boiska sportowego

Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego, nowoczesnego boiska w gminie Lubin. W Niemstowie, przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Inwestycja będzie gotowa już we wrześniu br.

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.