×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Tragiczny pożar w Koźlicach. Nie żyje mężczyzna na wózku inwalidzkim

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło dziś wieczorem w Koźlicach w gminie Gaworzyce. W pożarze budynku mieszkalnego zginął starszy mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim. Na miejscu pracowali biegli z zakresu pożarnictwa pod nadzorem prokuratora.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło o godz. 19.40. Ogień pojawił się na parterze budynku mieszkalnego w Koźlicach w gminie Gaworzyce. Ze zgłoszenia wynikało, że w lokalu może być uwięziona osoba. Na miejsce natychmiast wysłano służby ratunkowe. Do pożaru zadysponowano jednostki OSP  z Radwanic, Kłobuczyna, Koźlic oraz zastępy PSP z Głogowa i Polkowic.

Na miejscu okazało się , że w mieszkaniu przebywa mężczyzna na wózku inwalidzkim. Niestety mimo wysiłków strażaków, nie udało się uratować poszkodowanego. Na miejscu pracowali policjanci z dochodzeniówki, biegli z zakresu pożarnictwa i pogotowie energetyczne.

Okoliczności i przyczyny tragicznego pożaru wyjaśni prokuratorskie dochodzenie.

 
kozlice1
kozlice2
kozlice3
kozlice5
kozlice6
kozlice7

Wybrane dla Ciebie

Będzie nowa droga w Koźlicach. Umowa z wykonawcą już podpisana

Mieszkańcy Koźlic w gminie Rudna będą mieli nową drogę dojazdową do swoich domów. Wójt gminy, Adrian Wołkowski, podpisał właśnie w tej sprawie umowę z wykonawcą.

Tragiczny wypadek Lubin – Rudna. Motocyklista zginął na miejscu

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj rano na drodze z Lubina do Rudnej. Podczas manewru wyprzedzania, kierujący samochodem osobowym zderzył się czołowo z motorowerzystą. Kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu.

Polski Ład – modernizacja szkoły, rozbudowa sieci i przebudowa drogi

Blisko 10 milionów złotych trafi do gminy Rudna z rządowego Funduszu Polski Ład. Pozyskane środki gmina wyda na modernizację szkoły podstawowej w Chobieni, rozbudowę sieci wodociągowej i przebudowę drogi w Koźlicach. Promesę wójtowi Adrianowi Wołkowskiemu wręczył minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Premiera.

Pożar samochodu na stacji paliw w Lubinie. Skończyło się na strachu

Chwilę grozy przeżył kierowca samochodu osobowego, gdy z pokrywy silnika zaczął wydobywać się ogień. Na szczęście szybka akcja gaśnicza zapobiegła spaleniu się pojazdu.

Zerwane dachy, uszkodzone sieci i trakcje, przewrócony dźwig

Ponad 240 zgłoszeń w powiecie legnickim i nieco powyżej sto interwencji w powiecie lubińskim, z czego połowa tylko w samej gminie Lubin. Taki jest bilans silnych porywów wiatru, które przeszły wczoraj nad regionem zagłębia miedziowego. Przed nami kolejny wietrzny dzień.

Zderzenie dwóch tirów na autostradzie A4. Jeden doszczętnie spłonął

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj na legnickim odcinku autostrady A4. Na pasie w kierunku zachodniej granicy, kierowca tira uderzył w inny pojazd ciężarowy, który stał na awaryjnych światłach z powodu usterki. W wyniku tego zderzenia jeden z pojazdów, który przewoził towar dezodorantów stanął w płomieniach. Obu kierowcom na szczęście nic poważnego się nie stało, ale […]

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.