Wyciągnęli lokatorów z płonącej kamienicy. Ewakuowano 15 osób

Gdyby nie dwoje legnickich policjantów, skutki pożaru, który wybuchł w jednej z kamienic, mogły być tragiczne. Funkcjonariusze jako pierwsi znaleźli się na miejscu zdarzenia i wyciągnęli lokatorów z płonącego budynku. Łącznie udało się bezpiecznie ewakuować 15 osób.

Źródło zdjęć: KMP Legnica

Do pożaru kamienicy doszło kilka dni temu wieczorem. Gdy para policjantów pojawiła się na miejscu, z jednego z mieszkań widoczne były już płomienie. Bez chwili wahania funkcjonariusze wbiegli na klatkę schodową i rozpoczęli ewakuację mieszkańców.

– Z mieszkań policjanci wyprowadzili osiem osób. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, ponieważ ogień bardzo szybko zaczął rozprzestrzeniać się na pozostałe kondygnacje budynku. Na klatce schodowej panowało silne zadymienie i wysoka temperatura. Po chwili na miejsce przybyła straż pożarna, która ewakuowała pozostałe osoby przy użyciu drabiny mechanicznej. Łącznie ewakuowano 15 osób z kamienicy – relacjonuje podkom. Jagoda Ekiert, rzeczniczka legnickiej policji.

Władze miasta zapewniły mieszkańcom tymczasowe schronienie. Budynek, w którym doszło do pożaru, został wyłączony z użytkowania.

– Dzięki natychmiastowej i właściwej ocenie sytuacji policjanci, ryzykując własne życie, uratowali mieszkańców kamienicy przed tragedią – puentuje podkom. Ekiert.

 
kamienica1
kamienica2

Sport

Na sygnale

Rozmaitości